Mobilyalar Yeni, Farklı Ve İddialı!

Türkiye ve dünyanın önemli sektörel organizasyonları arasında başarıyla yer alan MODEKO 2015 26. İzmir Mobilya Fuarı açıldı. İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda 5 gün sürecek organizasyonu yaklaşık 30 bin nitelikli alıcının ziyaret etmesi bekleniyor. Fuarda yeni, farklı ve iddialı tasarımların görücüye çıktığını vurgulayan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, katılımcı ve ziyaretçilerin önemli iş bağlantılarına imza atacağını söyledi.

Mobilyalar Yeni, Farklı Ve İddialı!
 
İzmir Mobilya Fuarı MODEKO 2015 26. kez İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda kapılarını açtı. Açılış programına İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Aslan, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Tevfik Özdemir ile birlikte çok sayıda oda, dernek ve sektör temsilcileri büyük ilgi gösterdi. Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen her yıl koleksiyonlarına kattığı yeni renk, desen ve modellerle Türkiye ve dünya mobilya tasarım trendlerini belirleyen markaların fuar alanınında bir araya geldiğini söyledi. İşleyen, “Göz kamaştıran, yeni, farklı ve iddialı tasarımlar MODEKO 2015 İzmir Mobilya Fuarımızda ilk kez görücüye çıktı. Fuarımızın her yıl sektöre kazındırdığı ivme ile sektör paydaşlarını genişlettik. Yerli mobilya üreticimizin gücüne güç kattık. Tüm zorluklar, ekonomik çalkantılara rağmen fuarımızın çıtasını hep yükselttik. Aynı yerleşkedeki 26. organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Gelecek sene yeni fuar alanında organizasyonumuz gerçekleşecek. Buradaki fuarlarımıza bir nostalji gözüyle bakacağız. Yeni alanda yüzde 40'lık bir büyüme olacağını tahmin ediyoruz. Organizasyonumuzun katılımcılarımız ve ziyaretçilerimize büyük katkılar sağlamasını temenni ediyoruz”dedi. 
 
Mobilya sektörünün ihtisas fuarını önemli bir organizasyon olduğunu vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan yeni fuar alanında çok daha büyük bir mobilya fuarını gelecek sene görüleceğini ifade etti. İzmir Büyükşehir Belediye Yapılan konuşmaların ardından iyi dileklerle MODEKO 2015 26. İzmir Mobilya Fuarı'nın açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra davetliler toplu olarak fuar alanındaki stantları ziyaret etti. Katılımcıların birbirinden özel koleksiyonları, değişik tasarımları, hem ziyaretçilerin hem de sektör temsilcilerinin beğenisini kazandı.
 
İzmir Mobilya Fuarı'na bu sene 200'ün üzerindeki markayı temsil eden 192 firma katılıyor. Organizasyonda modern ve klasik mobilyalar, eskitme ve modüler mobilyalar, masa, sandalye, kanepe ve koltuklar, bebek ve genç odaları, yatak ve yatak setleri, ofis mobilyaları, mutfak mobilyası, bahçe mobilyaları, ev dekorasyonu ve aksesuarları ile aydınlatma ekipmanları sergileniyor.
 
Mobilya Mağazaları, Zincir Mağazalar, Toptancılar, Dağıtıcılar, İthalatçılar, İhracatçılar, Profesyonel Satın Alma Yetkilileri, Bayiler, Mimarlar, İç Mimarlar, Dekoratörler, Endüstriyel Tasarımcılar, Taahhüt Firmaları, Mobilya Yan Sanayi Üreticilerinden yerli ve yabancı yaklaşık 30 bin ziyaretçinin fuara ilgi göstereceği tahmin ediliyor. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından ilgi görecek organizasyona Efor Fuarcılık hedef pazar ülke olarak seçtiği Arnavutluk, Cezayir, Emirates, Etiyopya, Filistin, Gürcistan, Irak, İsrail, Katar, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Romanya, Sırbistan, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Ürdün, İsveç, Azerbaycan, Yunanistan, Almanya, Fildişi Sahilleri, Hollanda ve Fas'tan alım heyeti düzeyinde girişimcileri fuara dahil etti. Yurt içinden ise yaklaşık 20 ilden oluşturulan en yoğun alım heyetleri fuar kapsamında İzmir'e geldi.
 
5 gün sürecek fuar kapsamında “En İyi Stand Tasarım” yarışması gerçekleştirilecek. Geçmişten günümüze minyatür mobilyalardan oluşan farklı bir çalışma ilk kez görücüye çıkacak. Fuar ilk dört gün 11.00-20.00 saatleri arasında son gün ise 19.00'a kadar ziyaret edilebilecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER