MLKP Operasyonu: 9 Gözaltı

İzmir’de, terör örgütü MLKP’ye yönelik düzenlenen operasyon kapsamında, HDP İzmir Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayı Pınar Türk, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) İl Başkanı Kerim Altınmakas ile Tekstil Sen İzmir Başkanı Seyithan Korkmaz’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

MLKP Operasyonu: 9 Gözaltı
 
Cumhuriyet Savcısı Ali Ertan’ın bir süredir sürdürdüğü, MLKP terör örgütüne yönelik soruşturmanın tamlanmasıyla bugün sabah saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyon başlattı. İzmir kent merkezi ile ilçelerinde yapılan eş zamanlı baskınlarda, son yerel seçimlerde HDP İzmir Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayı Pınar Türk, ESP İl Başkanı Kerim Altınmakas, Tekstil Sen İzmir Başkanı Seyithan Korkmaz’ın yanı sıra Dinçer Ergün, Seda Baykan, Dilek Keskin, Sercan Üstündağ, Süleyman Göksel Yerdut ve Merter Özaydın gözaltına alındı.
 
Gözaltına alınan kişilerin, MLKP üyesi oldukları ve üyeleriyle işbirliği yaptıkları ileri sürüldü. Şüphelilerin polisteki sorgularının devam ettiği iki kişinin de arandığı bildirildi. Bu arada ESP üyeleri de, operasyonu protesto etmek için basın açıklaması düzenledi.
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER