banner9

Miting İçin Gitmişlerdi

Ankara'da, yapılacak 'Emek, Barış, Demokrasi' mitinginin toplanma yeri olan tren garı önündeki iki patlamada hayatını kaybedenlerin kimlikleri de belirlenmeye başladı. Hayatını kaybedenlerden birisinin HDP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden mali müşavir Ayşe Deniz bir diğeri ise Tarım Orkam Sen İzmir Şubesi yönetim kurulu üyesi Mesut Mak olduğu öğrenildi.

Miting İçin Gitmişlerdi
Başkentte bugün yapılacak 'Emek, Barış, Demokrasi' mitinginin toplanma yeri Ankara Tren Garı önündeki peş peşe meydana gelen iki patlamada, ilk resmi açıklamaya göre 30 kişi hayatını kaybetti, 126 kişi de yaralandı. Terör saldırısından sonra hayatlarını kaybedenlerin kimlikleri da belirlenmeye başladı. Acı haberinin geldiği illerden birisi İzmir oldu. 
 
 
HDP İzmir İl Başkanı Cavit Uğur, hayatını kaybedenlerden birisinin Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu üyesi mali müşavir Ayşe Deniz olduğunu söyledi. Uğur, bu bilginin kesinlik kazandığını mitinge katılan diğer üyelerinin durumlarıyla ilgili  çalışmalarını da sürdürüldüğünü açıkladı.
 
Öte yandan Ankara’da bugün yapılması planlanan ’Emek, Barış, Demokrasi’ mitinginin toplanma yeri tren garı önünde peş peşe meydana gelen iki patlamada, ölen İzmirliler’in sayısı 2’ye çıktı. Tarım Orkam Sen İzmir Şubesi yönetim kurulu üyesi Mesut Mak’ın de patlamada hayatını kaybettiği örenildi. Bir kız babası Mak’ın acı haberini alan yakınları, büyük üzüntü yaşadı.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER