Miniklere Türk Sanat Müziği Konseri

Minik öğrencilerine küçük yaşta müzik kültürü kazandırmayı önemseyen Beyaz Balon Anaokulları’nda hafta boyunca müzik hiç susmadı.

Miniklere Türk Sanat Müziği Konseri
 İzmir’deki dört şubede de “Sesler ve  Müzik” ünitesini işleyen minik öğrenciler müzikle iç içe ve keyifli bir hafta geçirdiler. Müzik tarihi ve müziğin oluşumundan itibaren günümüze kadar gösterdiği gelişim ve değişimi farklı etkinliklerle tanıma , aynı zaman da da uygulama şansı buldular. Değişik enstrümanlar tanıyan, müzik atölyelerine ziyaretler gerçekleştiren, doğal metaryallerle müzik yapma deneyimi yaşayan, enstrüman eşliğinde şarkı söyleyen Beyaz Balon öğrencileri müziğin hem sanat hem de hobi yönüyle tanıştılar. 
 
Müzik ve sesler çalışmasının son ayağında ise ilginç ve farklı bir deneyim yaşayan beş ve altı yaş sınıfı öğrencileri, Karşıyaka İlköğretim Okulu’nda kendileri için verilen  Türk Sanat Müziği Konserinden büyük keyif aldılar. Minik öğrencilere Türk müziğini sevdirmek ve tanıtmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu solistleri Erdem Özgen ve Sergin Kaya, salonu dolduran minik dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi. İlk kez bir sanat müziği konseri dinleyen minikler konserden çok etkilendi.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER