Miniklere Diş Sağlığı Eğitimi

İlçede yaşayan çocukların daha sağlıklı ortamlarda eğitim almaları için yoğun mesai harcayan Buca Belediyesi, yıl boyu verdiği eğitimler ile de minikleri ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendiriyor.

Miniklere Diş Sağlığı Eğitimi
Buca Belediyesi, eğitim öğretim yılı başından bu yana verdiği eğitimler ile Anaokulu düzeyindeki minikleri ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendiriyor, ilkokul 2. sınıf öğrencilerine de, mine oluşumu, bakteri plağı ve diş çürümelerini önlemek için flor uygulaması yapıyor.  
 
Buca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü hekimleri tarafından verilen eğitimlerde miniklere, düzenli diş fırçalamanın ağız ve diş sağlığı açısından önemi ve doğru diş fırçalama teknikleri anlatılıyor. Miniklere, ağız ve diş sağlığı eğitimini eğlenceli kılmak için karşılıklı diyaloglar ve uygulamalar ile anlatım yapan hekimler, çocukları hem eğlendiriyor hem de bilinçlendiriyor. 
 
Anaokulu miniklerine, ağız ve diş sağlığı eğitiminin yanı sıra ilkokul 2. Sınıf öğrencilerine de çocuklarda erken yaşlardan itibaren yapılan ve ileride oluşabilecek çürük yüzdesinin azalmasında son derece etkili olan flor uygulaması yapılıyor. Florlama ile Bucalı çocuklar daha temiz ve daha sağlıklı dişlere sahip oluyor.
 
2015 – 2016 yılı eğitim yılı bitimine kadar sürecek eğitimlerde 1000 minik, ağız ve diş sağlığını konusunda eğitim alacak, 1500 öğrenci de flor uygulamasından faydalanacak. 
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER