Miniklerden Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım

İzmir’in Tire İlçesi’ndeki bir ilkokulun öğrencileri, Suriye’deki Bayır Bucak Türkmenlerine yardım için kuru gıda ürünleri, giyecek, oyuncak ve battaniye topladı.

Miniklerden Bayır Bucak Türkmenlerine Yardım
 
Hataylı olan öğretmen Aynur Saraç’ın tavsiyesi ve öncülüğüyle Tire Kurtuluş İlkokulu 4-D Sınıfı öğrencileri, zor durumda kalan Suriye Bayırbucak Türkmenlerine yardım için kampanya başlattı. 45 kişilik sınıfın öğrencileri, kuru gıda, giyecek, oyuncak ve battaniyeden oluşan yardım malzemeleri topladı. İki gün süren kampanya sonunda toplanan sekiz koli ve dört çuval dolusu yardım malzemesi, kargoyla Hatay’a yardım çalışmaları yapan ’Kutup Yıldızı’ adlı yardım kuruluşuna gönderildi.
 
Yardım kuruluşunun da malzemeleri Türk Kızılay’ına teslim edeceğini oradan da yardımların Türkmenlere ulaştırılacağını söyleyen öğretmen Aynur Saraç, "Ağır bombardıman altında bulunan, savaş şartlarında köylerinde veya ormanlık, dağlık arazilerde açıkta yaşamak zorunda kalan Türkmenlere yardımlar iletilecek" dedi.
 
Öğrencilerine ve ailelerine teşekkür eden Saraç, ayrıca kargo hizmeti noktasında kolaylık sağlayan firmanın yetkilisi Mustafa Çulpan’a da teşekkür etti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER