banner51

Minikler Zübeyde Anaya Mektup Yazdı

Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği ile işbirliği yapan Karşıyaka Belediyesi, Anneler Günü öncesinde minik öğrencileri Zübeyde Ana'yla buluşturdu. “Zübeyde Anneme Mektubum Var” yarışması kapsamında kompozisyonlar ve şiirler yazıldı. Anıt Mezar'da düzenlenen törende hem öğrenciler hem de aileler buluştu. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bugünün çocukları Atatürk ışığında yürüyecekler” dedi. 

Minikler Zübeyde Anaya Mektup Yazdı
Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü ile Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği tarafından düzenlenen “Zübeyde Anneme Mektubum Var” yarışması sonuçlandı. Yaş grubuna göre 3 kategoride gerçekleşen yarışmaya 80 öğrenci katıldı. Ödül töreni ise Zübeyde Hanım Anıt Mezarı'nda yapıldı. Hem minik öğrenciler hem de aileleri katıldı.
 
DUYGULANDIRAN MEKTUPLAR
 
Yazılarını ve kompozisyonlarını Zübeyde Ana'ya getiren öğrenciler, mezara karanfiller bıraktı. Başkan Akpınar "Zübeyde Ana’ya yazılan mektuplar çok değerli mektuplardır. Ülkenin kaderini değiştirecek bir lideri dünyaya getiren Zübeyde Ana’ya duygulu mektuplar yazan çocuklar, Atatürk ilkelerinin en büyük savunucusu olacaktır. Tek dileğimiz var, analar artık ağlamasın. Kadınlara yönelik her türlü baskı ve saldırılar son bulsun” dedi. 
 
 
MİNİKLERE ALKIŞ
 
Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Sözcüsü Fatoş Dayıoğlu da katkıları nedeniyle jüri üyeleri ile Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür etti. Yarışma sonucunda dereye girenlere hediyeler verildi. Mektupları kaleme alan öğrenciler törene katılanlar tarafından alkışlanarak kutlandı. 
 
YARIŞMA SONUÇLARI
 
3. ve 4. Sınıflar
Birinci: A. Cansın Kısbiç
İkinci: Muhammet Başar Özcan
Üçüncü: Yiğit Çalışkan
 
5. ve 6. Sınıflar
Birinci: Meltem Ulugölge
İkinci: Zeynep Koç
Üçüncü: Rümeysa Kızılkaya
 
7. ve 8. Sınıflar
Birinci: Serra Sultan SAYAR
İkinci: Yağız Kart
Üçüncü: Yaren Taşar
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER