Minik Voleybolcular Şenlikte Buluştu

Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla sportif etkinliklere hız veren Karşıyaka Belediyesi, “Mini Voleybol Şenliği” düzenledi. Karşıyaka’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine üye 132 çocuğun katıldığı şenlik, büyük coşkuya sahne oldu.

Çocuk ve gençleri spora yönlendirmek için her ay farklı bir branşta şenlik düzenleyen Karşıyaka Belediyesi, bu kez minik voleybolcuları buluşturdu. Karşıyaka Spor Salonu’nda (Mavişehir Arena) gerçekleştirilen “Mini Voleybol Şenliği”ne, ilçedeki 6 amatör spor kulübüne üye, 2003 ve 2004 yılı doğumlu 132 çocuk katıldı.
 
KUPA HEYECANI
 
Başarılı voleybolcular, hem şampiyonluk kupasını kaldırmak için kıyasıya mücadele etti hem de eğlenceli bir gün geçirdi. Çekişmeli karşılaşmalar sonucunda, 2003 grubunda birinciliği ARKAS Spor Kulübü elde ederken, Mavişehir Spor Kulübü ikinci, Gelişim Koleji Spor Kulübü de üçüncü oldu. 2004 grubunda ise şampiyonluk kupası BETA Gençlik ve Spor Kulübü’nün oldu. Arkas Spor Kulübü ikinci, Gelişim Koleji Spor Kulübü de üçüncü sırada yer aldı.
 
“ÇOCUKLARIMIZLA GURUR DUYUYORUM”
 
Şenliğe katılarak minik voleybolcuların heyecanına ortak olan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Daha mutlu insanların yaşadığı bir Karşıyaka yaratmak istiyoruz. Karşıyaka’da öyle çocuklar yetiştireceğiz ki Türkiye’ye örnek olacak. Karşıyakalı olmanın, İzmirli olmanın farkını da bu ülkeye yansıtacaklar. Bugün gördüğüm sporcu kızlarımız da beni gururlandırdı, umut verdi. Önemli olan kazanmak kaybetmek değil; spor yapmak, zinde olmak, arkadaşlık duygularını geliştirmek ve mutlu olmak. Gelecek adına hepsine güvenimiz çok büyük” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER