Milyonlar Bu Yöntemle Bıraktı!

Buca Belediyesi, ‘9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ sebebiyle, milyonlarca kişinin sigarayı bırakmasını sağlayan ve sigarayı strese girmeden bırakmak isteyenlere klavuzluk eden, “Allen Carr Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu” adlı eğitim seminerini, Bucalı vatandaşlarla buluşturdu.

Milyonlar Bu Yöntemle Bıraktı!
Dünya’da şu ana kadar yaklaşık 11 milyon insana sigarayı bıraktıran Allen Carr yönetimini Buca’ya getirerek hemşerilerine ücretsiz olarak sunan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kendisinin de sigarayı bu yöntemle bıraktığını söyledi. Kendisine yaptığı en büyük iyiliğin sigarayı bırakmak olduğunu da belirten Piriştina, “Milyonlarca insan yüksek fiyatlar ödeyerek bu yöntemle sigarayı bırakmaya çalışıyor. Bizde hemşerilerimize Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde böyle bir hediye vermek istedik. Umarım seminere katılan tüm hemşerilerim sigaradan kurtulur ve özgürlüğüne kavuşur” diye konuştu.
 
Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere Bucalı vatandaşların yanı sıra belediye çalışanları ile belediye meclis üyeleri de katıldı. Allen Carr Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu Yöntemi Uzmanı İsmail Çatak’ın konuşmacılığını yaptığı eğitim semineri, 2 saatlik keyifli bir sohbet havasında geçti. Katılımcılara, irade gücü kullandırmadan, kilo aldırmadan ve makineye bağlanmadan sizleri özgürlüğünüze kavuşturuyoruz diye seslenen İsmail Çatak, sigara bağımlılığının %5’inin nikotin, %95’inin ise piskolojik bağımlılık olduğunu söyledi. Sigarayı bırakmanın önündeki piskolojik engellerin aslında birer yalandan ibaret olduğunu belirten Çatak, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina başta olmak üzere bu seminerde emeği geçen herkese teşekkür etti. Çatak, katılımcılara, “Umarım 9 Şubat 2016’da geriye bakar ve sigarayı bırakalı bir yıl geçmiş dersiniz. Hepinize sigarasız günler diliyorum” dedi. Eğitim semineri sonrası Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sinem Öznur, İsmail Çatak’a teşekkür etti, plaket takdim etti.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER