Milli Eğitim İl Müdürü: Alperen'in Sarhoşluğu İle Dolaşıyorum

İZMİR İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Çiğli İlçesi’nde, kreşe giden 3 yaşındaki Alperen Şahin, uyuduğu okul servisinde unutulunca havasızlıktan yaşamını yitirmesinden çok etkilendiğini belirterek, "Çiğli’de sıcağın alnında vefat eden Alperen’in sarhoşluğu ile dolaşıyorum ben. Bunun sorumluluğunun bilincindeyiz. Bunun bize ne kadar yük yüklediğinin bilincindeyiz. Akla mantığa gelmeyen bir olay. Filmlere dahi konu olamayacak kadar dehşet bir olay. Ama görüyorsunuz, kasıt mı var kusur mu var ..

Milli Eğitim İl Müdürü: Alperen'in Sarhoşluğu İle Dolaşıyorum
 
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, tatil öncesi son mesai gününde müdürlük personeli ile bayramlaştı. 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende konuşan Ömer Yahşi, İzmir’de göreve başladığından bu yanan ikinci kez Kurban Bayramını kutladığını belirterek, “Önceki Kurban Bayramı’nı eski binamızda kutlamıştık, bu bayramı yeni binamızda kutluyoruz. Biz buraya taşındığımızda hain FETÖ kalkışmasıyla zor bir dönemi tamamlamış olduk. Bu ülkede özellikle İzmir’de bu başarı varsa çalışanlarımızla bir aile olarak bu başarıyı sağladık. Sizle birlikte bütün çalışanlarımızla heyecanımızı diri ve iri tutarak 850 bin öğrenciye hizmet etmenin mutluluğu ile bu kapıyı açıyoruz" diye konuştu. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu ülkenin çocukları için çalıştıklarını söyleyen Yahşi, “Milli eğitim ailesi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kurumları adına çalışıyoruz. Diğer kurumlar kendi adına çalışabilir ama biz hepsi için çalışıyoruz. Bütün ailelerin teslim ettiği çocukları için hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Daha iyisini de yapacağız. 50 bine yaklaşan çalışanıyla İzmir’in en kalabalık ailesi biziz. Bu aile ile insan yetiştiriyoruz. Bunun için emek sarf ediyoruz ömrümüzü bu yolda harcıyoruz. Ben sizinle birlikte çalıştığım için mutluyum. İyi ki bu meslekte varız ve ömrümüzü bu yolda sarf ediyoruz. Daha iyi daha nitelikli bir neslin yetişmesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
 
Okul servisinde unutulan Alperen Sakin’in hayatını kaybetmesine değinen Yahşi, şöyle dedi:
 
“Çiğli’de sıcağın alnında vefat eden Alperen’in sarhoşluğu ile dolaşıyorum ben. Bunun sorumluluğunun bilincindeyiz. Bunun bize ne kadar yük yüklediğinin bilincindeyiz. Akla mantığa gelmeyen bir olay. Filmlere dahi konu olamayacak kadar dehşet bir olay. Ama görüyorsunuz, kasıt mı var kusur mu var didik didik ediyoruz. Hem savcılık boyutuyla, hem adli boyutla orada sonucunu çıkartacağız. Kesinlikle affetmeyeceğiz bunun da altını çiziyorum. Bizler Alperen gibi çocuklarımızın bir daha olmaması için sizlerle birlikte yoğun mesai sarf ediyoruz. Ve sarf etmeye devam edeceğiz. İşimiz ağır, kendi elimizden gelenin çok üzerinde çaba sarf ediyoruz" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER