'Milleti Kendilerine Hizmetçi Ettiler'

MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç yolsuzluğun, adam kayırmacılığın, ’benden değilsen sana ekmek yok’ zihniyetinin toplumsal yapının tüm kademelerine işlediğini söyledi.

'Milleti Kendilerine Hizmetçi Ettiler'
 
Yazılı açıklama yapan MHP Milletvekili Adayı Senem Kılıç, kendi dar kesimleri dışında kalan vatandaşlara taşeronu, 4C’yi, geçici sözleşmeyi, emekli olup da maaşını alamamayı reva gören bir zihniyetin ülkeyi 13 yıldır yönettiğini söyledi. Kılıç, “Çalma çırpmada akıllarının üstüne akıl olmayanlar, iş devlet yönetmeye geldiğinde çocuk aklına sahipler. Her önlerine gelen tarafından kandırılıyorlar. Bir insan kanabilir, kandırılabilir ama devlet bir üst akıl organizasyonudur. İlkeleri, hedefleri doğrultusunda kararlar alır, uygulamaya koyar. Adalet ve Kalkınma Partisi bu kadar kolay kandırılıyorsa nedeni Türkiye Cumhuriyeti’ni Türkiye Cumhuriyeti yapan üst aklımız Atatürk ilke ve inkılaplarını bir köşeye bırakmasından ve binlerce yıldır süre gelen Türk milletinin devlet geleneklerini yerle bir etmesinden dolayıdır. Atamızın biz gençlere Nutuk’ta bulunduğu uyarılar maalesef geçtiğimiz 13 sene içinde tek tek gerçekleşmiştir. O zaman yapmamız gereken dahili ve harici bedbahtlara karşı hep beraber tek can, tek yürek olmaktır, biz olmaktır" diye konuştu.
 
“Millete hizmet için geldik" diyenlerin, milleti kendilerine hizmetçi ettiğini önesüren Kılıç, “Milliyetçiliği ayakları altına aldıklarını defalarca söylediler. Laikliği zaten ağızlarına aldıkları yok. Devletçilik derseniz tüm kurumları hallaç pamuğu gibi atılmış, bir partinin vasıfsız yandaşlarını istihdam etmek için kullandığı bir örgütlenmeye dönüşmüş bir sisteme indirgenmiş. Bir tek adamın iki dudağına mahkum olmamak içinen çırpınan demokrasimiz ve cumhuriyetimiz de cabası. Kendi dar kitleleri zenginleştikçe fakirleşen bir millet. Milletimiz maalesef bu dar kesim tarafından 1400 TL asgari ücretin bile çok görüldüğü geleceksiz, amaçsız, yarınsız bir hizmetçiler yığını olarak görülmektedir. Kısacası millete hizmet etmeye geldik diyenler, milleti kendilerine hizmetçi etmişlerdir" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER