Millet Gerçeği Gördü

Seçim çalışmalarına bir süre ara veren AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım geçirdiği kaza sonucunda yaralanan Devlet eski bakanı Ekrem Pakdemirli’yi kaldığı hastanede ziyaret etti. Manisa Celal Bayar Hastanesi’nde tedavi gören Pakdemirli’nin ailesi ile görüşen Yıldırım tedavi süreciyle ilgili bilgi alarak acil şifalar diledi. Yıldırım, ayrıca hastanede tedavi gören diğer hastalarla da yakından ilgilenerek kendilerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Millet Gerçeği Gördü
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun iki günlük İzmir ziyaretinin ardından mini mitinglerde moral depolayan Binali Yıldırım seçim çalışmalarına kaldığı yerden devam etti. Bucaspor ile Büyükçekmece Tepecikspor arasında yapılan maçı izleyen Yıldırım Bucaspor yönetimi ile görüşerek başarılar diledi.
 
“MAZERET DEĞİL HİZMET ÜRETİYORUZ”
 
 Binali Yıldırım akşam saatlerinde katıldığı bir televizyon programında İzmir’in altyapı yetersizliği nedeniyle yağmur sonrası yaşadığı su baskınları çilesini değerlendirdi. “İzmir’de milletvekilliği yapan bir siyasetçi olarak su baskınlarında sizin sorumluluğunuz var mı?” sorusu üzerine Yıldırım “şehri altyapı eksikliği nedeniyle sel basıyorsa bunun sorumluluğu belediyeye aittir. Ben İzmir belediye başkanlığına 2014’de aday oldum,  İzmir’de 15 senden beri CHP iktidarda. Ben kazansaydım belki bunda benim de sorumluluğum olurdu.” diye yanıt verdi. İzmir’in Ak Parti iktidarı döneminde yeterince destek görmediği yönündeki suçlamalara cevap veren Yıldırım “Ben milletvekilliği yaptığım süre boyunca İzmir’e doya doya hizmet ettim. Benim yaptığım hizmetler olmasa çok daha vahim manzaralarla karşılaşabilirdiniz. Çevre yolu, Konak tüneli, bölünmüş yollar, İZBAN, devam eden otoyollar olmasaydı şu an şehrin trafiği felçti. Bunun üzerinde çok konuşulur ama bunun sel baskınına, yaşanan sorunlara faydası yoktur.  Lafla, mazeretle bu iş olmaz. İnsanlar mazeret istemiyor, çözüm istiyor. AK Parti olarak 13 yıl görev yaptık hep çözümün parçası olduk. Mazeret de üretmedik.”diye konuştu.
 
“ÇÖZÜMSÜZ BIRAKTILAR”
 
1 Kasım seçimlerinde,  7 Hazirandan farklı bir sonuç çıkacağını dile getiren Yıldırım AK Parti’nin tek başına iş başına geleceğini beklediğini ifade etti. AK Parti dışında hiçbir partinin iktidar olma iddiası olmadığını söyleyen Binali Yıldırım “7 Haziran öncesinde de hiç biri iktidar olacağız demedi. Onun yerine AK Partiyi iktidardan düşürmek için kol kola girip milletten destek istediler. Halk buna itibar etti, AK Partiyi iktidardan indirdi. Birlikte hareket eden üç parti bir araya gelmedi. Ülkeyi hükümetsiz ve çözümsüz bıraktılar” diye konuştu.
 
AK Parti dışında tüm partilerin iktidar sorumluluğundan kaçtığını hatırlatan Yıldırım “Bu seçimlerde Önümüzde farklı sorunlar var. Burada bize verilen mesaj alındı. Yeni seçime giderken adaylarımızı kadrolarımızı gözden geçirdik geçmiş dönemdeki hatalarımızın muhasebesini yaptık, yeni bir kadro ve vaatlerle milletin karşısındayız. Diğer partilerin yönetim sorumluluğunu alamayacaklarını millet gördü” şeklinde konuştu.
 
“HDP ŞİDDETİ TEŞVİK ETMESİN”
 
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın “biz bu vatanın teröristi değil sahibiyiz” sözüne karşılık Yıldırım  “HDP, terör örgütü PKK’ya çıksın ‘PKK kanlı bir terör örgütüdür lanetliyorum’ desin, tebrik etmekle kalmayacağım alnından öpeceğim. Seçimden önce buna benzer şeyler söyleyip emanet oyları aldı. Şimdi emanet oylara bile sahip çıkmıyor. HDP’nin samimiyet sorunu var. O bölgede yaşayan Kürt kardeşlerimizin bu ülkenin asli sahibi olduğunu biliyoruz. Biz bölgedeki baskıyı kaldırmasak HDP siyaset bile yapamazdı. Onun için HDP şiddeti terörü değil barış ve kardeşliği teşvik etmeli” dedi.
 
Düşünceler ve parti öncelikleri farklı olsa da ülkenin geleceği söz konusu olduğunda ortak bir düşünce etrafında birleşmek gerektiğini ifade eden Yıldırım “bu takım tutmaya benzer, farklı takımları tutabiliriz ancak Türk takımlarından biri başka bir ülke ile maç yaptığında hepimiz o takımı destekleriz. Bizim talebimiz tek başına güçlü bir iktidar. Çünkü istikrar ve huzur burada” diyerek birlik mesajı verdi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER