MHP'li Özyiğit'ten Dikkat Çeken Açıklamalar

MHP İzmir İl Yöneticisi Adil Özyiğit, gündemi Ben TV'ye değerlendirdi. Özyiğit MHP'den olan ayrılıklar için 'Proje' ifadesini kullanırken, MHP'ye sadece bir siyasi parti olarak bakmanın eksik ve yanlış olduğunu dile getirdi.

MHP'li Özyiğit'ten Dikkat Çeken Açıklamalar

Burak Cilasun / Ben TV

MHP İzmir İl Yöneticisi ve Eski MHP Konak Belediye Başkan Adayı Adil Özyiğit, Ben TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Özyiğit "MHP'nin sorunu barajı aşmak değil, 2019'da iktidar olabilmektir." dedi.

MHP'nin 1 Kasım'dan itibaren yaşadığı süreci değerlendiren ve 'Süreç daha iyi yönetilebilir miydi?' sorusunu yanıtlayan Özyiğit, "MHP'nin herhangi bir yönetim sıkıntısı yok. İstifaların büyük bölümü de proje şeklinde sunulmuş istifalardı. Baktığınızda istifa ettiğini söyleyenlerin büyük bir bölümü bize üye bile olmayan insanlardan oluşuyor. Haberlerde görüyoruz, 'Falanca yerde 500 kişi istifa etti' diye. İnceliyoruz, istifa ettiği söylenenlerden sadece birkaç tanesi parti üyesi çıkıyor. MHP hiçbir zaman kişisel menfaatlerin partisi olmamıştır. Dava onurunu taşıyamayanlarsa zamanla elenir. 48 yıllık MHP tarihinde Başbuğ Türkeş'in sağlığında bile buna benzer durumlar yaşanmıştır. MHP, vatan ve millet aşkını siyasetin dahi önünde tuttuğu için her zaman hedeftir. Niye başka parti hedef olmuyor da MHP hedef oluyor? Çünkü MHP bu millete zarar vermek isteyenlere karşı demir bir yumruk olmuştur." dedi.

"Parti içi demokrasinin en gelişmiş olduğu yer MHP'dir"

Parti içi demokrasiye ilişkin dikkat çekici ifadeler kullanan Özyiğit, "Parti içi demokraside herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Parti içi demokrasisi en gelişmiş olan parti de MHP'dir. Biz kimseye zorlama yapmayız. Buna karşın proje davranışlar ve kişiler var. MHP ele geçirilmek isteniyor ve bu uğurda projeler ortaya konuyor. Yoksa MHP eleştiriye açıktır. İsteyen MHP'de herhangi bir göreve aday olabiliyor. Bu konuda bir sorun yok." dedi.

Parti içi muhalefetin düzenlediği tüzük kongresinin yurt dışı destekli olduğunu söyleyen Özyiğit, "Orada hiç öyle söylendiği kadar delege yoktu. Yurt dışından alınan, birtakım kişilerden alınan desteklerle yapılan bir algı operasyonu vardı. Birileri çıkıp darbecilerin söylem ve sloganlarıyla toplantı ve mitingler yaptı. Ancak yapılan planlar bize işlemez." ifadelerini kullandı.

"Baraj sıkıntımız yoktur"

Çeşitli anketlerde MHP'nin baraj hemen üstü ya da altında yer almasını değerlendiren Özyiğit, "Bu anketler, onları düzenleyenlerin gönüllerinden geçenlerdir. Partimiz mevcut siyasetin dışına itilmek isteniyor. Kesin ve net olarak söylüyorum ki bizim baraj sıkıntımız yok. Önümüzde bir 2019 var ve hedefimiz yerelden genele kadar iktidar olmaktır. Biz iktidar olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ve bu yolda şansı en yüksek olan partilerden biriyiz."

MHP İzmir İl Yöneticisi Özyiğit, söyleminde 'proje' olarak nitelendirdiği isimlerin daha önce MHP'de üst düzey görevlerde olmalarını da yorumladı. Özyiğit, "Fark edildikleri günden beri içimizde değiller." dedi.

İYİ Parti için de kısa bir açıklama yapan Özyiğit, "Bu arkadaşlar kuruluşlarında milliyetçi olmadıklarını söylediler. Bu arkadaşların o yüzden milliyetçilerden oy alma durumu olamaz zaten. Kanunlar çerçevesinde kurulmuş her partiye saygımız var. Ülke bütünlüğünü isteyen herkese saygımız var. Biz 2019'da iktidar olmak istiyoruz. "

"Yerelde önemli projelerimiz var"

MHP'nin yerelde İzmirlilerle buluşacağı projelerin de hazırlandığını dile getiren Özyiğit, "Sn. Karataş'ın başkanlığında ekonomik ve sosyal yaşantıya ilişkin projelerimiz var. İhtisas sanayi siteleri projelerimiz var. 1,2 ve 3. sanayi siteleri dönüşecek. Esnafımız buralarda kirada ve yatırım yapamıyor. Bizim projemiz arsanın ücretsiz olarak esnafımıza verilmesi ve devlet teşviklerinden yararlanmalarını sağlamaktır. Kısa vadede kira derdinden kurtulup, mal sahibi olacak olan esnafımız hem ticari hareketliliğe katkı yaratacak, hem de istihdam yaratmış olacak. Ayrıca kentsel dönüşümde de hassasız. Kentsel dönüşüm adı altında yapılan işlerde bugün bir bina yıkılıyor, yerine yenisi yapılıyor. Biz olaya adasal olarak daha kapsamlı bakıyoruz. Ayrıca cadde mağazacılığında esnafın önünü açacak projelerimiz var. Bunun gibi alt alta topladığımızda İzmir'in yaklaşık 300 maddelik sorunlar bütünü var. Hepsinin çözümü için adres MHP'dir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER