MHP'li Kılıç Kafes Filmini İzledi

Milliyetçi Hareket Partisi 1. bölge 2. sıra milletvekili adayı Senem Kılıç, Konak İlçe Başkanlığı ve çok sayıda partili ile Kafes filmini izledi. Diğer partililer gibi sık sık duygulanan Kılıç, Kafes filminin Türkiye’nin bir dönemine ışık tutan çok önemli bir film olduğunu vurgulayarak, yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

MHP'li Kılıç Kafes Filmini İzledi
1980 Askeri darbesi öncesinde ve esnasında yaşananların ülkücü gözüyle bugüne kadar hiç sinema perdesine aktarılmadığını ve Kafes’in sadece bu özelliğiyle bile Türk sinema tarihinde çok önemli bir konuma oturduğunu söyleyen Senem Kılıç “1980 darbesi bugüne kadar çok defa anlatılmış, değişik kesimlerce işlenmişti ancak darbenin en büyük mağduru ülkücü hareket tarafından seyirciye aktarılmamıştı. Bir ülkücü olarak büyüklerimizin, kendimize örnek aldığımız isimlerin o günlerde çektikleri çileleri izlemek beni derinden etkiledi. Yaşadıkları zorluklara, gördüklere işkencelere rağmen davalarından dönmediklerini ülkücü hareketin içinde bulunan bizler biliyorduk, ancak Kafes sayesinde tüm gençlerimiz de daha yakıcı bir şekilde görmüş oldu. Davamızın tarihini anlatan yeni filmlerin çekilmesi ülkücü hareketin tüm fertleri gibi benim de isteğim. Bu yolda da sanatçı kardeşlerimize büyük rol düşüyor" diye konuştu.
 
Ülkücü harekete gönül verenleri davaları uğruna büyük zorluklara göğüs gerdiğini, hatta çok sayıda ülükücünün bu yolda şehit olma uğruna davasında vazgeçmediğini ifade eden Kılıç, “Ülkücü hareket ülkemizin en köklü, en ulu davasına yıllardır sahip çıkmanın gururunu yaşamaktadır. 1980 öncesinde büyüklerimiz nasıl vatanımıza sahip çıkmış ve bu uğurda mahpus olmayı, şehit düşmeyi göze almışsa, biz de bugün vatanımıza sonuna kadar sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER