banner9

MHP'li Kadın Adaylardan EGİKAD'a Ziyaret

MHP İzmir 1’inci Bölge 2’nci sıra milletvekili adayı Senem Kılıç, partisinden İzmir 2’nci bölge milletvekili adayı Neslihan Çelik ile birlikte Ege İş Kadınları Derneği’ni (EGİKAD) ziyaret etti.

MHP'li Kadın Adaylardan EGİKAD'a Ziyaret
EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu ve üyelerin katıldığı ziyarette, kadının Türkiye’de ekonomi ve sosyal hayattaki yeri masaya yatırıldı.
 
Aile içi anlaşmazlıklar ve kadına yönelik şiddet konusunda, hem siyasi kimliğiyle, hem de bireysel olarak çalışmalarda bulunduğunu belirten Senem Kılıç, bir ekonomist olarak kadının istihdamdaki yeri üzerine çalıştığını söyledi. Kadının demografik anlamda yüzde 50’lik orana sahip olmasına rağmen, çalışma hayatında sadece yüzde 10.4’lik pay aldığına dikkat çeken Kılıç, "Ancak işten çıkarmalardaki oranda kadının payı yüzde 10.4’lerin çok üzerinde. Maalesef kadınlarımız istihdamda kıyıma uğruyor. Bir iş yerinde gözden ilk çıkarılanlar kadınlar. Kadınlar iş bulma konusunda da erkeklere oranla büyük dezavantaj yaşıyor" diye konuştu.
 
Milliyetçi Hareket Partisi olarak, iş dünyasında kadınların erkeklerle eşit koşullara sahip olması için projeler hazırladıklarını ve bunları parti beyannamelerinin en önemli başlıkları arasında kamuoyuna duyurduklarını aktaran Kılıç, “Kadınların sadece istihdam edilen değil, aynı zamanda üretimde istihdam sağlayabilmeleri adına teşvik edici olmalıyız. Kadın girişimcilerin ekonomide söz hakkı büyüdükçe ülkede ürün çeşitliliği ve kalitesi de artar. Gelişen ülkelere baktığımızda kadının ekonomide çok daha fazla söz sahibi olduğunu görüyoruz. Bu ülkelerin gençlere ve kadınlara büyük miktarlarda destek sağladığını görüyoruz" diye konuştu.
 
İzmir milletvekili adaylarını ağırlamaktan ötürü memnuniyet duyduğunu belirten Ege İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Elmasoğlu da, kadınların gerek sosyal alanda, gerekse iş hayatındaki sorunlarını çözmek için, mecliste daha çok kadın milletvekilinin olması gerektiğini vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER