MHP Seçimleri Masaya Yatırdı

MHP İzmir il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları Necat Karataş başkanlığında toplandı. Karataş, "Bu zor günleri de aşacağız" dedi.

MHP Seçimleri Masaya Yatırdı
 
Toplantıda istifa eden başkanlık divanı üyeleri ve bir il yönetim kurulu üyesinin durumu görüşüldü. İl başkanı Karataş’ın “Geçmişte her türlü zorlu şartta beraber olduğumuz, mensubiyetleri ve değerlerinden hiç bir şekilde şüphe etmediğimiz arkadaşlarımızın istifaları bizi son derece üzmüştür. Keşke bunu basın yoluyla yapmasalardı. Basın yoluyla mensuplarımıza ve hemşehrilerimize karşı partimizde kargaşa çıktı algısına sebep olan bu istifa biçimini anlayabilmiş değiliz. Onlar bizim dava arkadaşlarımız ve yakın dostlarımızdırlar. İstifa mekanizması tek taraflı bir müessesedir. Arkadaşlarımızın kararına saygılıyız. Ama keşke görüşerek bunları değerlendirseydik" dedi. İstifalar oy birliğiyle kabul edildi.
 
İl Yönetim Kurulu üyeleri her şart ve zeminde Genel Başkan Devlet Bahçelinin emrinde çalışmalarını sürdürecekleri yolunda karar aldı. İl Başkanı Necat Karataş daha sonra da İlçe başkanlarıyla bir araya geldi. İlçe başkanlarının hepsinin katıldığı toplantıya MHP İzmir Başkanlık divanı üyeleri de iştirak etti. Toplantıda ilçe başkanları tek tek söz aldı, seçimleri değerlendirdi.
 
Toplantıda konuşan İl Başkanı Karataş “AKP ve CHP hedefe partimizi koymuş bir çeşit algı operasyonları ile MHP ’hayırcı’ olarak lanse edilmiştir. Fakat partimize karşı yapılan taarruzlara rağmen yine de mensuplarımızın azmi kırılmamış vatan ve millet için verdikleri soylu mücadeleyi sürdürmüşlerdir. Bu zor günleri de aşacağız" dedi. İlçe Başkanları, Bahçeli’ye bağlılıklarını ifade ederken seçim sonuçları konusunda rapor hazırlanması kararı da verildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER