banner51

MHP Kımız İçip Güreş Tutacak

MHP İzmir’de 3 Mayıs Türkçülük Günü için dokuz çadır kuracak, vatandaşlara kımız ikram edilecek, okçuluk ve yağlı güreş şovları yapılacak, dombra dinletisi olacak.

MHP Kımız İçip Güreş Tutacak
 
Olağanüstü kongre öncesi İzmir’e 30 Nisan’da genel başkan adaylarından Koray Aydın, 7 Mayıs’ta Meral Akşener gelmeye hazırlanırken partinin il yönetimi de 3 Mayıs Türkçülük Günü programı yaptı. Katılımın daha yüksek olması için 7- 8 Mayıs’ta Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak etkinlikte dokuz otağ kurulacak. Çadırlarda Türk devletlerinden gelenler, vatandaşı yerel kıyafetlerle ağırlayacak. Çadırlarda kımız ikram edilecek, dombra dinletilecek. Okçuluk ve yağlı güreş şovları, dans gösterileri ve kitap okuma etkinlikleri olacak. Etkinlikte çockular için Nasreddin Hoca, Keloğlan, Dede Korkut ve İbiş karakterlerini yansıtan maskotlar olacak. Hacivat ve Karagöz gösteriminin yanısıra yarışmalar gerçekleştirilecek.
 
MHP medya ve tanıtımdan sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, Türkçülük Günü etkinliklerinin İzmir’de ilk kez bu kadar kapsamlı yapıldığını belirterek, partili gençlerin yanısıra profesyonel ekiplerden de destek aldıklarını anlattı. Bulut, "3 Mayıs 1944, devrin iktidarının günlük siyasi kaygılarla hukuka müdahil olmasına, demokrasiden ve yargı bağımsızlığından yana olan Türk milliyetçilerinin isyan tarihi olarak yorumlanabilir. Bu nedenle yapacağımız etkinlik mevcut iktidarın benzer uygulamalarına karşı Türk milliyetçilerinin tavır koyması olarak da değerlendirilebilir. Dünyanın gözünü diktiği Türk devletleriyle birlik ve entegrasyon ancak MHP ile mümkün. Hedefimiz buna kültürel ve fikri olarak hız kazandırmak. Bu projede elimizden geldiğince tüm değerimize yer verdik" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2016, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER