banner51

MHP İzmir'den İZELMAN Tepkisi

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, Büyükşehir Belediyesi ile İZELMAN VE İZENERJİ şirketleri arasında yaşanan maaş zammı sorunu dolayısıyla bir açıklama yaptı.

MHP İzmir'den İZELMAN Tepkisi

 Karataş yaptığı açıklamadı şunları söyledi;

“Uzun zamandır takip ettiğimiz ve gördüğümüz üzere Büyükşehir belediyemiz ve değerli başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, işçisini ve işçisinin çektiği ekonomik sıkıntıları görmezden gelmekte ve çalışanlarını yok saymaktadır. Bu kabul edebileceğimiz bir sosyal belediyecilik anlayışı değildir.
 
Bu zihniyet tıpkı ülkeyi yönetip insanlarımızın alın terini hiçe sayan işçi ve memurunu unutan AKP zihniyetini yansıtmaktadır. Bu zihniyet kapital sahibini yüceltme, işçi ve memurunu hor görme zihniyetidir. 
 
Kendi işçisi ile bir noktada buluşamayan bir belediye anlayışı İzmir’e ne vermiş bundan sonra da ne verecektir? 
 
Ramazan ayında insanımızın yanında olmak gerekirken, onlarla mesafe açmak bizlerin kabul edebileceği bir davranış değildir.
 
Şimdi ilgili sendikalar eylemlerine ve grevlerine başlayacak, İzmir olarak başta ulaşım olmak üzere birçok sorunu yaşayacağız. İzmir’e ve İzmirliye karşı sorumlu olanlar sorumluluklarını yerine getirmeli işçisiyle mutabakata varmalıdır. Milliyetçi Hareket insanımızın yanında olan siyaset anlayışıyla gerekli uyarıları yapmaktadır.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2013, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER