banner9

MHP İzmir'den İlk Tepki

MHP'de muhalif kanadın adaylarından Meral Akşener'e en yakın isimlerden MHP Eski İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, MHP'de kurultay sürecinin durdurulması ile ilgili Ben TV'ye açıklamalarda bulundu.

Rana Sinem Aytaş / Ben Tv
 
MHP'de kurultay sürecinin durdurulması üzerine Ben TV Ana Haber Bülteni'nde Burak Cilasun'un sorularını yanıtlayan MHP Eski İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, "Kararın aslı nedir onu öğrenmek lazım" dedi ve ekledi:
 
"Mahkeme kararı alındığından bahsediliyor ama biz de bu kararın hangi müracaat üzerine alındığını bilmiyoruz. Sadece internet ortamına düşen bir haber var. Türkiye'nin siyasi kaderini etkileyecek bir karar olduğunu samıyorum. Bu karar hangi talebin üzerine nasıl alınmış görelim ve değerlendirelim. Başka bir gerekçe ile çıkartılan bir karar şuan MHP Kurultayı'nı etkiliyor gibi gösteriledebilir. Ankara Sulh Hukuk Mahkemesi'nin aldığı karara bağlı olarak çağrı heyetimiz bugün ulusal gazeteye ilan vermiştir. Gemerek ya da Tosya'da kurultay aleyhine bir karar alınmış olsa bile kısa zamanda bozulur. Bu mahkemelerde alınan kararların Ankara Sulh Mahkemesi kararının önüne geçmesi mümkün değildir ve hukuki normlara uymaz.
 
"Mutluluk İfadeleriyle Halkın Kafasını Karıştırmasınlar"
 
Başından beri MHP'de genel merkez, olağanüstü kurultay talebine olumsuz bakıyordu. Kurultay bozuldu spekülasyonları ile mutlu olmalarını yadırmıyorum fakat bunların hepsi beyhudedir. MHP Olağanüstü Tüzük Kurultay'ı mutlak surette toplanacak ve partimiz antidemokratik düzenlemelerden kurtulacaktır. Bugün  haber bültenlerine çıkıp mutluluklarını ifade eden arkadaşlar halkın kafasını karıştırmasınlar, kararın aslını paylaşsınlar. Daha önce de kurultayı tanımayacaklarını ifade ettiler, ardından tanısalar bile katılmayacaklarını ifade ettiler. Böyle manipülasyonlarla katılımı aşağı çekmeye çalışıcaklar. Bu çabalarda beyhudedir. Onlar orda olmasa bile Ülkücü Hareket orda olacaktır.
 
"Meral Akşener İzmir'e Yakışır Şekilde Karşılanacak"
 
Meral Akşener'in İzmir ziyaretinde hiçbir değişiklik yok. Aksine, daha da coşkulu karşılanacağını düşünüyorum. Kendisini İzmir'in misafirperverliği ve kadirşinaslığı ile ağırlayacağız. İzmir yine demokrasinin kalesi olduğunu gösterecek. 
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER