banner9

Mezuniyet Töreninde Evlilik Teklifi

DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreninde hem okulu bitirmenin heyecanı hem de evlilik teklifi sürprizi yaşandı. Diplomasını alan Murat Özırmak, üniversiteden arkadaşı öğretmen Merve Kahyaoğlu’na binlerce kişinin önünde evlenme teklif ederken; Kahyaoğlu’nun ’Evet’ yanıtı izleyenlerden alkış aldı.

Mezuniyet Töreninde Evlilik Teklifi
 
Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ni bitiren 687 öğrenci için Tınaztepe Yerleşkesi Amfi Tiyatrosu’nda mezuniyet töreni düzenlendi. Fakülte birincisi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden Mustafa Küçük’ün, mezun öğrenciler adına yaptığı konuşmayla başlayan törende mezun öğrencilere ve ailelerine seslenen DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hale Ören, "Sahip olduğumuz akademik ve teknolojik alt yapı gücüyle çok büyük ve saygın bir üniversiteye sahibiz" dedi. Rektör Yardımcısı Ören, "Mühendislik fakültesinde bilgili, donanımlı ve lider öğrenciler yetiştiriyoruz. Onlar bizim gurur kaynağımız. Gelecekte bilim, sanayi ve teknoloji alanında yapacağınız başarılı çalışmaları şimdiden görür gibiyiz. Bu konuda hiçbir şüphemiz yok. Üniversiteniz her zaman yanınızda olacak. Yolunuz açık olsun" diye konuştu.
 
24 BİN MEZUN VERDİ
 
DEÜ Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ayşe Okur ise fakülteden bugüne kadar yaklaşık 24 bin mühendisin mezun olduğunu belirterek, "Ülkemizin tüm şehirlerinde ve yurtdışında, çevremizdeki birçok bina, yol ve araştırma merkezinde Dokuz Eylül mezunlarının izlerini ve katkılarını görüyoruz. Başarılı ve özverili akademik personelimizle, alanında yetkin mühendisler yetiştiriyoruz. Hayatınızda başarılar diliyorum" dedi.
 
SAHNEDE SÜRPRİZ TEKLİF
 
Diploma töreninin bitimine doğru kürsüye gelen ve söz isteyen Makine Mühendisliği Bölümü’nin yeni mezunlarından Murat Özırmak, Sakarya’da öğretmenlik yapan kız arkadaşı Merve Kahyaoğlu’nu önce sahneye davet etti, daha sonra ise Kahyaoğlu’na evlenme teklif etti. "Her anımda yanımda olmanı istiyorum. Ömrümü, ömrüne katar mısın, benimle evlenir misin" diyen Murat Özırmak, Kahyağolu’ndan gelen "evet" yanıtıyla büyük mutluluk yaşarken; törene katılanlar da genç çiftin evlilik kararını alkışlarla kutladı. Özırmak daha sonra yaptığı açıklamada, "Anlık bir karardı. Arkadaşlarımın fikrini alarak sahnede evlenme teklifi etmek istedim. Böyle bir anı ölümsüzleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. En kısa zamanda düğün yapacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER