Mevlana Yenileniyor!

Bornova’nın her yerinde proje ve hizmetler üreten Bornova Belediyesi, İmar uygulamaları tamamlanan yerlerde yeni yollar yapılıyor, park alanları oluşturuyor. Genişleyen yaşam alanları gelecek yıllar düşünülerek planlanıyor. Bu anlamda Mevlana Mahallesi'nde de vatandaşın istediği çalışmaları hızlı bir şekilde hayata geçirildi.

Mevlana Yenileniyor!
Bornova Belediyesi, Mevlana Mahallesi'ni yeni yatırımlarla geleceğe hazırlıyor. İmar uygulamaları tamamlanan yeni yerleşim alanlarının çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yol ve kaldırımlarla ilgili düzenlemeleri bitiren Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bozuk yollara asfaltlama da yaptı. Ayrıca vatandaşların araçlarını rahatça park edebilmeleri için otopark alanları oluşturdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise Mevlana Mahallesi’ndeki üç sokakta toplam 10 bin metrekarelik alanda park ve oyun alanı oluşturdu. Bu alanlardaki çalışmalar devam ediyor.
 
Tamamlanan çalışmalar kapsamında Mevlana Mahallesi'nde toplam 15 km yol düzenlendi. Bu yollar için 14 bin metrekare parke taş kullanıldı. Çalışma kapsamında1500 metreküp beton kullanıldı.
 
Mevlana Mahallesi Muhtarı Mustafa Döğdü, mahallelerinin yapılan yatırım ve hizmetlerle her geçen gün daha güzelleştiğini belirterek Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'ya teşekkür etti. Başkan Atila ise ilçenin daha düzenli büyümesi ve gelişmesine büyük önem verdiklerini söyledi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Daha düzenli bir kent için önlemlerimizi alıyor ve planlarımızı titizlikle hayata geçiriyoruz. Mevlana Mahallesi'nde olduğu gibi Bornova’nın her köşesinde benzer çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER