banner9

MEV'de 35. Yıla Özel Satranç Turnuvası

Milli Eğitim Vakfı’nın (MEV) 35. kuruluş yıldönümü çerçevesinde MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları’nda satranç turnuvası düzenlendi.

MEV'de 35. Yıla Özel Satranç Turnuvası
 
Vakfın kurduğu ilk özel okul olan MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları’ndaki satranç turnuvası, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) hakemlerinin gözetiminde ve yüksek bir katılımla gerçekleştirildi. MEV Koleji konferans salonunda Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer’in açılış konuşmasının ardından katılımcılar, Milli Eğitim Vakfı tanıtım sunumunu izledi. MEV Güzelbahçe Koleji Satranç Öğretmeni Oğuz Cem Akın’ın turnuva ile ilgili genel bilgilendirmesiyle, turnuvanın temsili başlama hamlesini Murat Zorluer ile katılımcı iki öğrenci yaptı.
 
DÖRT KATEGORİDE 158 SPORCU YARIŞTI
 
MEV 35 Yıl Turnuvası’nda Süper Minikler, Minikler, Yıldızlar ve Liseler olmak üzere 4 kategoride kategorilerinde karşılaşmalarda, İzmir’in yanı sıra Manisa ve Balıkesir’den katılan 158 sporcu mücadele etti. Yedi tur oynanan turnuvada, katılımcıların kazanmak için verdikleri mücadele kadar anne babaları da büyük heyecan yaşadı.
 
HER EVDEN BİR KİTAP
 
Turnuvaya katılımın ön şartı olarak birrer kitap getiren öğrenciler, bunları bir okula bağışlanmak üzere kayıt masasına teslim ederek satranç karşılaşmalarını yaptı. Dallarında dereceye giren katılımcılar hediye çeki, kupa ve madalya almaya hak kazanırken, MEV Satranç Turnuvası’na katılan tüm sporculara ’35.Yıl Özel Katılım Belgesi’ verildi.
 
Dört kategoride de dereceye giren sporcular, Milli Eğitim Vakfı kuruluş günü olan 19 Şubat 2016 Cuma günü MEV Koleji konferans salonunda düzenlenen törende madalya, kupa ve hediye çeklerinden oluşan ödüllerini alacak.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER