Metropolis Dünya Basınında

İzmir'in Torbalı İlçesi’ndeki Metropolis Antik Kenti, İngiltere’de yayımlanan Current World Archaeology dergisinde tanıtıldı.

Metropolis Dünya Basınında
Dünyanın sayılı arkeoloji dergilerinden birisi olan Current World Archaeology, Torbalı’da bulunan Metropolis Antik Kenti’ni kapak konusu yaptı. Arkeolojiye meraklı olanlar tarafından her sayısı takip edilen Current World Archaeology, Metropolis’e 6 sayfa ayırarak Kazı Başkanı Serdar Aybek ile söyleşiye yer verdi.
 
AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, antik kentin birkaç ay önce ören yeri statüsüne kavuştuğunu belirterek "Metropolis’in dünya çapındaki bir arkeoloji dergisine kapak olması bizi son derece memnun etti. Öyle inanıyorum ki, ilerleyen yıllar içerisinde Metropolis bütün dünyanın görmek isteyeceği bir antik kent olacak" dedi.
 
İzmir’e sadece 50 kilometre mesafede bulunan Metropolis Antik Kenti’nin Ege’de yeterince bilinmediğini söyleyen Başkan Görmez, "Bu amaçla bir dizi tanıtım çalışması yapılıyor. Belediye olarak Metropolis kazı ekibinin talebi üzerine önce bir tanıtım broşürü bastırdık. Daha sonra ise ilçenin kültürel, tarihsel dokusunu, sahip olduğu sosyal, kültürel değerleri anlatan bir rehber yayınladık. Fuarlara katılıyoruz. Ayrıca yerel televizyonlarımızda, gazetelerimizde, sosyal medya için görsel tanıtımlar hazırlıyoruz. Metropolis Kültür ve Sanat Festivali için de, hazırlıklar yapılıyor" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2015, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER