banner9

Menemen'in Yıldızlarına Başkan'dan Altın

İzmir’in Menemen İlçesi’ndeki CHP’li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Kategorisi, Halk Oyunları Geleneksel dalında İzmir şampiyonu olan Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği zeybeklerine çeyrek altın hediye etti.

Menemen'in Yıldızlarına Başkan'dan Altın
 
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Kategorisi Halk Oyunları Geleneksel Dalında yapılan yarışmada, 87.20 puan alan Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği zeybekleri İzmir şampiyonu oldu. Geçtiğimiz Pazar günü Gaziemir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada başarılı olan zeybekleri eğitmenleriyle birlikte makamında ağırlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menemen’i başarıyla temsil eden gençleri tebrik ederek çeyrek altın hediye etti. 26-27 Mart 2016 tarihlerinde Kuşadası’nda yapılacak olan Bölge Finalinde İzmir’i temsil etmeye hak kazanan Menemenli zeybeklerden bu yarışmada da birincilik beklediklerini ifade eden Başkan Şahin; "Kuşadası’nda yapılacak Bölge Şampiyonasında sizlerden en az 90 puan bekliyoruz. İzmir şampiyonluğunuzdan dolayı sizleri ve eğitmenlerinizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.
 
Bölge Şampiyonası’nda başarılı olarak Türkiye finallerine çıkmayı hedeflediklerini ve 2016 yılında Menemen’e Türkiye şampiyonluğu hediye etmek istediklerini söyleyen Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Ahmet Egeli; "Bizlere sunulan bu desteği boşa çıkarmamak adına büyük bir özveriyle çalışacak, Belediye Başkanımıza, dolayısıyla Menemen’e bu yıl Türkiye Şampiyonluğu’nu hediye edeceğiz’" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER