Menderes Hayat Boyu Öğrenme Merkezi Açıldı

İZMİR’in Menderes Belediyesi’nin, AB hibe destek programından destek almaya hak kazanan projesi kapsamındaki ’Menderes Hayat Boyu Öğrenme Merkezi’ hizmete girdi.

Menderes Hayat Boyu Öğrenme Merkezi Açıldı
 
Menderes Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü’nün Avrupa Birliği Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı’ndan yararlanmaya hak kazandığı ’Menderes Hayat Boyu Öğrenme Merkezi’ projesinin açılışı gerçekleşti. Menderes Belediye Başkanı AK Partili Bülent Soylu’nun ev sahipliği yaptığı açılışa; AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Torbalı Belediye Başkanı AK Partili Adnan Yaşar Görmez, Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki, AK Parti Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre, Menderes Belediyesi Başkan yardımcıları Halil Taşkıran ve Ayşegül Duran Türker, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
"KADINLAR HER ALANDA AKTİF OLACAK"
 
Açılışta konuşan Başkan Bülent Soylu, "İlçemizde kadınlara verdiğimiz sözü tutuyoruz. Kadınlarımızın siyasette, iş dünyasında, her alanda aktif olması için elimizden geleni yapacağız demiştik ve bu projelerle sözümüzü yerine getiriyoruz. Projemizle kadınlarımız meslek öğreniyor. Öğrendikleri meslekle kendilerine de iş kapıları aralanıyor. Menderes’te bu projemizle yine bir ilki de gerçekleştirmiştik olduk. İlçemize AB’den ilk kez hibe desteğini bu projemizle almış olduk. Farklı alanlarda meslek eğitimi alan kadınlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilerken, Allah bereketli kazançlar nasip etsin" dedi.
 
VEKİLDEN TEŞEKKÜR
 
AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ise, "Menderesli kadınlarımızın Hayat Boyu Öğrenme programı kapsamında başarıya ulaştığı ’Mesleğim Elimde’ temalı projesinin açılışında bulunmaktan dolayı mutluyum. Kadınlarımızın bu başarıya ulaşmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Bülent Soylu’ya ve ekibine teşekkür ederiz. Onun yaptığı projeler ile Menderes çağ atladı. Eğitimlerden faydalanan ve başarıyla meslek sahibi olan kadınlarımızı da kutluyorum" dedi.
 
Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki ise Menderesli kadınlara istihdam yaratan her projenin önemli olduğunu belirtti.
 
SERTİFİKALARI VERİLDİ
 
Konuşmaların ardından projeden faydalanan ve eğitimleri başarıyla tamamlayan kadınlara sertifikaları da Başkan Soylu tarafından verildi. Sertifikaların verilmesinin ardından kurdele kesimiyle Menderes Hayat Boyu Öğrenme Merkezi projesinin resmi açılışı yapıldı.
 
İLK ALIŞVERİŞ BAŞKAN SOYLU’DAN
 
Açılış töreni sonrası merkezi dolaşan protokol üyeleri, eğitim alan kadınlar tarafından kurulan sergiyi de gezdi. Başkan Soylu, kadınların yaptığı el işi ürünlerden satın alarak, protokol üyelerine hediye etti.
 
SADECE MENDERES’TE
 
200 bin Euro bütçeli proje, ülke genelinde 1500 başvuru arasında seçilen 37 başarılı projeden birisi. İzmir’de tek olma özelliği taşıyan proje kapsamında 353 kadına meslek öğrenerek iş kapısı açılıyor.
 
Mesleğim Elimde temalı projede, başvuru sırasında yapılan mülakat ve kursiyerlerin yönelimine göre, cam füzyon eğitimi, gümüş işleme eğitimi, servis eğitimi, İngilizce eğitimi, temel bilgisayar eğitimi, KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik, iletişim eğitimi ile işletmecilik ve iş geliştirme seminerleri veriliyor.
 
Hafta içi her gün, yarım gün boyunca süren ve ücretsiz olan eğitimlere katılan kadınlara katıldıkları eğitime göre değişen miktarda cep haçlığı da Menderes Belediyesi tarafından veriliyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER