banner51

Meğer TIR Hiç Yurtdışına Çıkmayacakmış!

İzmir'in Gaziemir İlçesi'nde filmleri aratmayan bir insan kaçakçılığı yaşandı. Ege Serbest Bölgesi'nin Gümrük kontrol noktasında bulunan görevliler, şüphelendikleri bir TIR'ın dorsesindeki konteynerde yaptıkları aramada, Iraklı 4 kaçağı yakaladı. Kaçakların, yurtdışına gitme vaadiyle kandırılıp, konteynere bindirildikleri ortaya çıktı.

Meğer TIR Hiç Yurtdışına Çıkmayacakmış!
Ege Serbest Bölgesi Gümrük noktasındaki görevliler, bugün öğle saatlerinde gümrük bölgesine giriş yapmak isteyen bir TIR'dan şüphelendi. Plakası öğrenilemeyen TIR'ın dorsesindeki konteyneri kontrol eden görevliler, konteynerin kapı kilidindeki mührün tahrip edildiğini fark etti ve içini inceleyince gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.
 
Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Iraklı olduğu tespit edilen 4 kaçağı konteynerden indirdi. Iraklı kaçakların, yurt dışına gitme vaadiyle kandırıldığı, gerçekte TIR'ın yurtdışına hiç çıkmayacağı belirlendi. Yanlarında, yiyecek ve içecek de bulunan kaçakların tuvalet ihtiyaçlarını ise pet şişelere giderdikleri bildirildi.
 
Kaçaklar, sınırdışı işlemleri için Yabancılar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Bu sırada, kaçakların konteynerden indirilmesi çevredeki bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.
 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER