banner51

Meclis'te 'Siyah' Protesto

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve CHP’li meclis üyeleri, Hakkâri’deki saldırı ve son terör olaylarını kınamak amacıyla ‘siyah’ protesto gerçekleştirdi. “Yürekleri dağlayan şehit haberleri artık son bulsun” mesajı verildi. Ayrıca esnafa 2 bin bayrak dağıtıldı.

Meclis'te 'Siyah' Protesto
‘ŞEHİT’ İSYANI
 
Karşıyaka Belediye Meclisi Eylül Ayı 2. Olağan Toplantısı, CHP Grubu’nun ‘siyah’ terör protestosuna sahne oldu. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar ve CHP’li meclis üyeleri, artan terör olaylarını ve son olarak Hakkâri Dağlıca’dan gelen şehit haberlerini protesto etmek için toplantıya siyah tişörtlerle katıldı. Başkanlık kürsüsüne de siyah kumaş astı. Gündem öncesi, şehit ve gaziler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
 
ESNAFA 2 BİN BAYRAK
 
Terör olaylarının bitmesini isteyen CHP’liler, mecliste söz alarak, akan kanın durması temennisinde bulundu. Karşıyaka Belediyesi daha önce de Türkiye’nin dört bir yanını saran terör olayları ve peşi sıra şehit haberlerine tepki olarak belediyenin tüm hizmet birimlerine Türk Bayrağı asmıştı. Belediye; dün de esnafa toplamda iki bine yakın Türk Bayrağı dağıttı.
 
“KANDAN BESLENENLERİ LANETLİYORUM”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Terör olaylarının arttığı bir süreci yaşıyoruz. Son olarak Hakkâri’deki saldırı ve ortaya çıkan acı tablo içimizi yaktı. Evlatları babasız bırakan, ailelere evlat acısı yaşatan ve kandan beslenenleri lanetliyorum. Türkiye bu süreci atlatmak zorunda. Terör, ne yazık ki ülkemizin üzerine karabulut gibi çöktü. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz günleri yaşıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta acılı aileleri olmak üzere tüm halkımıza baş sağlığı diliyorum” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER