banner9

Marble, Dünyayı İzmir'de Buluşturuyor

İzmir'in prestij fuarı Marble, tüm dünyadan alıcıları Fuar İzmir'de buluşturuyor. Dünyanın her kıtasından mermerciler, Türk mermeri için adeta sıraya girmiş durumda.

Burak Cilasun / Ben TV
 
Marble 22. Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı'nda yabancı alıcılar, Türk mermercilerin yüzünü güldürdü. Dünyanın dört bir yanından gelen talepler, fuarın gücünü gözler önüne serdi.
 
Ben TV'ye açıklamalarda bulunan Luna Mermer Genel Müdürü Şefik Dişli, fuarın iyi geçtiğini belirtirken, dünyanın farklı ülkelerinden gelen alıcılardan da memnuniyetini dile getirdi.
 
Dişli, "Katılımcıların profil olarak oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Çok önemli iş bağlantıları gerçekleştiriyoruz. Ocak sahibi bir firma olarak farkımız öncelikle ürünlerimiz tabii. Blok yahut kesilmiş ürün tedarikiyle bir fark yaratmaya çalışıyoruz. Çok değişik ülkelerden talepler var. Birçok firmanın çalıştığı Çin ve Hindistan'ın dışında Birleşik Arap Emirlikleri, Arjantin, Meksika, Angola, Yeni Zelanda, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri gibi Türk mermer piyasasında çok bilinmeyen ülkelerden de talepler geliyor. Çin ve Hindistan dışındaki ülkelerde de yer almak istiyoruz ki bütün yumurtaları aynı sepete koymuş olmayalım diye düşünüyoruz." dedi. 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER