banner9

Mandalina Şenliği İçin Geri Sayım

Dünyanın en iyi satsuma cinsi mandalinasının yetiştiği topraklar olan Seferihisar'da, 17-18-19 Kasım tarihlerinde her yıl büyük ilgi gören Mandalina Şenliği gerçekleşecek. Birbirinden ilginç yarışmalar ve şovlarla renklenecek şenlikte, Feridun Düzağaç konseri ve Doğukan Manço’nun “Adam Olacak Çocuk" gösterisi yer alacak.

Mandalina Şenliği İçin Geri Sayım

Mandalina Şenliği üreticilerin desteklenmesi ve teşvik edilmesi, ürün kalitesinin yükseltilmesi, bilinirliğinin arttırılması, pazarlama kabiliyetinin güçlendirilmesi, 'Seferihisar' adıyla markalaşmış mandalinanın yeni pazarlar bulması ve daha fazla kazanç hedefleriyle 18'inci kez düzenlenecek. Seferihisar’ın turuncu bayramı bu yıl 3 gün sürecek.

Şenlik 17 Kasım Cuma günü Saat 14.00'te Çarşı Meydanı'nda, "Mandalinalı Yemek ve Tatlı", “Mandalinalı Hediyelik Eşya" yarışmalarıyla başlayacak. 18 Kasım Cumartesi günü sabah 10.00'da  başlayacak “Kendi Mandalinanı Topla" etkinliğinin ardından Saat 13.00'te Çocuk Belediyesi Barış Manço Parkı’nın açılışı yapılacak. Açılışta Doğukan Manço babası Barış Manço'nun yıllarca televizyon ekranlarında gerçekleştirdiği "Adam Olacak Çocuk" şovunu Seferihisarlı çocuklarla birlikte gerçekleştirecek. Mandalina Şenliği programı Saat 14.00’te 19 Kasım Pazar günü çarşı meydanından kortej yürüyüşünün ardından Kapalı Pazaryeri'nde başlayacak. Şenlikte “En İyi Mandalina Yetiştiricisi" ve “Mandalina Kral ve Kraliçesi" yarışmaları düzenlenecek. Finale kalan 10 kız ve erkek yarışmacı Mandalina Kral ve Kraliçesi olmak için sahneye çıkacak.

Etkinlikte ünlü sanatçı Feridun Düzağaç muhteşem şarkılarıyla sevenleriyle buluşacak. Ayrıca şenlik alanında üretici ve sivil toplum kuruluşları stantları açılacak. Mandalina mevsimini yine her yılki gibi büyük bir coşkuyla kutlayacaklarını belirten Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu yıl kutlamalarımızı 3 güne çıkardık. Sekiz yıldır üst üste toplamda 18'inci kez gerçekleştirdiğimiz şenliğimiz artık Türkiye’nin herkes tarafından bilinen ve merak edilen bir şenliğe dönüştü. Yine Türkiye’nin dört bir yanından katılım bekliyoruz. Bu yıl da bol c vitaminli ve keyifli bir hafta sonu için tüm halkımızı Seferihisar’a davet ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER