Makam Aracı Gibi Çöp Kamyonu

Balçova’da belediyeye ait çöp kamyonları baştan aşağı yenilendi. Kamyonlara işçi güvenliği için kameralar takılırken, çöp kokusunun önüne geçmek için panjurla kaplandı.

Makam Aracı Gibi Çöp Kamyonu
Balçova Belediyesi ilçedeki temizlik hizmetlerinde hem işçi güvenliğini hem de vatandaş memnuniyetini ön planda tutan yenilikleri hayata geçiriyor. Çöp toplama sorununa farklı bir anlayış getiren uygulama ile ilk etapta Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait çöp kamyonları, İzmir’de ilk kez yapılan bir düzenleme kameralar ile donatıldı. Aracın içinden arka tarafa monte edilen kameranın görüntüsünü takip edecek olan şoför, hem çöpün alınıp alınmadığını hem de arkadaşlarının güvenliğini kontrol edecek. Balçova’daki çöp kamyonlarındaki diğer bir yenilik araçların arkasından hem vatandaşları hem de işçileri rahatsız eden çöp kokusuna yönelik oldu. Aracın arkasındaki kasanın ağzına yapılan otomatik panjur çöp kokularının dışarıya çıkmasına engel olacak. 
 
 
Çöp sorununu gelişmiş ülkelerdeki yöntemler ile çözmeye kararlı olduklarını ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Ne yazık ki ülkemizde çöp çıkartma ve çöp toplama ile ilgili geri seviyelerdeyiz. Ancak biz belediyelerin en rutin işlerinden birisi olan çöp toplamayı ve sorununu çözdük. Burada vatandaşlarımıza da görev düşüyor. Bizim uyguladığımız sisteme yardımcı olmaları kentimizin daha yaşanabilir olması, çocuklarımızın daha temiz bir çevrede yaşaması açısından çok önemli” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER