Mağdur Kadınlar Karşıyaka'da Güvende!

Son dönemde artış gösteren kadına yönelik şiddet olayları kadın sığınma evlerinin önemini de artırdı. Karşıyaka Belediyesi Kadın Sığınma evinde yılda ortalama 100 kadına güvenli barınma imkanı sunulurken, danışmanlık ve kurs gibi hizmetlerle yeni bir yaşama hazırlanmaları sağlandı.

Mağdur Kadınlar Karşıyaka'da Güvende!
Şiddete uğrayan kadınlara destek olmak ve haklarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla hizmet veren ‘Karşıyaka Belediyesi Kadın Sığınmaevi’, mağdur kadınlar için şiddetsiz bir yaşamın ilk adresi oldu. 2007 yılında kurulan tesis, bugüne kadar yılda ortalama 100 kadına hizmet verdi. Uygulanan gizlilik politikası sayesinde sığınmaevi sakinlerine üst düzey güvenlik sağlanırken, toplumsal yaşamdan kopmamaları için de pek çok sosyal hizmete imza atıldı.
 
HOBİ VE MESLEK KURSLARI
 
18 - 60 yaş arası, fiziksel, cinsel, psikolojik ya da ekonomik istismara uğrayan kadınlara kucak açan sığınmaevinde; talepler doğrultusunda düzenlenen hobi ve meslek edindirme kursları sayesinde mağdur kadınlar iş bulup yeni bir hayata başlama şansına kavuştu. Sığınmaevinde kalan kadın ve çocuklara 1 psikolog, 1 sosyolog, 1 hemşire, 1 çocuk gelişim uzmanı ve 9 güvenlik görevlisiyle hizmet verilirken, tüm zaruri ihtiyaçları da karşılandı.
 
Başvuru ve detaylı bilgi için Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne, 399 40 81 numaralı telefondan ulaşılabileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER