Macar Heyeti İzmir'de

Macaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Bala'zs Hendrich önderliğinde İzmir'e gelen Macar Yatırım Heyeti, Türkiye ve Macaristan arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile görüşmelerde bulundu.

Macar Heyeti İzmir'de
İZKA Yatırım Destek Koordinatörü Sedef Özer'in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette,  İZKA'nın kuruluş amacı ve yatırımcılara sağladığı hizmetler hakkında bilgilendirilen heyete, İzmir ve yatırım olanakları hakkında bilgi aktarılarak, ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırım olanakları konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.
 
Türkiye ve İzmir'in ekonomik istatistikleri ve yabancı yatırımcılara sağlanan destekler hakkında bilgi veren Sedef Özer, İzmir’in konumu, lojistik avantajları, nitelikli insan kaynakları, gelişmiş altyapısı, özel yatırım bölgeleri ile yatırımcıya büyük fırsatlar sunduğunu söyledi. Türkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı olan İzmir'in pek çok farklı sektöre hitap eden bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Özer, yurtdışından gelecek yatırımcılar için İzmir'in önemli bir merkez konumunda olduğunu ifade etti.
 
Macaristan ile Türkiye arasındaki işbirliğinin geliştirilerek, her iki ülkenin de kalkınması için çalışacaklarını ifade eden Başkonsolos Bala'zs Hendrich, önümüzdeki aylarda heyet olarak tekrar İzmir'e geleceklerini ve somut adımlar atacaklarını sözlerine ekledi. Amaçlarının iki ülke arasındaki dış ticaretin iki katına çıkarılması olduğunu sözlerine ekleyen Başkonsolos özellikle Macar ve İzmir yatırım ajanslarının arasındaki işbirliğinin artırılmasının önemini vurguladı. 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER