banner9

LYS'de Heyecan Da Vardı Tepki De

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) maratonu, tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'deki sınav merkezlerinde de başladı. Öğrencilerden Hilal Kurnaz, 1 dakikalık gecikmeyle 15 dakika kuralına takılınca, sınava kabul edilmedi. Genç kız ve annesi ile okul önündeki yetkililere yaptığı ısrar sonuç vermedi. Gözyaşı döken Kurnaz, "Belediye otobüsü yolda çok beklemek zorunda kaldı. Bunun sorumlusu ben miyim?" diyerek tepki gösterdi.

LYS'de Heyecan Da Vardı Tepki De
Üniversite adayı gençler için sınav maratonu bugün LYS 4 'Sosyal Bilimler Sınavı' ile başladı. Saat 10.00'da başlayan sınav 135 dakika sürecek. 2 hafta sonu boyunca 5 oturumda düzenlenecek LYS'lere toplam 1 milyon 72 bin 396 aday girecek. Sınava girecek öğrencilere yetkililer, 15 dakika kuralını hatırlatıp dikkatli olmalarını istedi. İzmir'deki sınav merkezlerinden Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampusu'nde de heyecan vardı. Sınav merkezlerine gelen öğrenciler, aileleriyle vedalaşıp sınava girdi. Sınav merkezi girişlerinde öğrenciler sıkı aramadan geçirildi. Kurallara aykırı bulunan malzemelere el konuldu.
 
 
 
Sınav öncesinde 15 dakika telaşı da yaşandı. Öğrenciler bu engele takılmamak için büyük çaba gösterdi. Sınav yapılacak okullara bazı öğrenciler koşarak geldi. Sınav yapılacak binalara gelerek alınan adayların heyecanlı olduğu görüldü.
 
 
Gaziemir İlçesi'ne bağlı Sarnıç Mahallesi'nden gelen 18 yaşındaki Hilal Kurnaz, binaya sadece 1 dakikalık gecikmeyle gelince, içeri alınmadı. Elindeki su şişesini yere atan genç kız, annesiyle yetkililerden sınava kabulünü istedi. Anne ve kızın çabasına çevrede bulunanlar da destek verdi. Ancak, girişimler sonuçsuz kaldı. Anne ve kızı gözyaşı döktü. Anne Güler Kurnaz, saat 07.30'da yola çıktıklarını, otobüsün arızalı olmasından dolayı yedek otobüsün geldiğini, gecikmenin kendilerinden kaynaklanmadığını söyledi.
 
 
Uzun süre gözyaşı döken Hilal Kurnaz da "Otobüsleri bedava yapıyorlar ama sefer koymuyorlar. Belediye otobüsü yolda çok beklemek zorunda kaldı. İnsanlar kendi çocuklarını getirmişler ama araçlarını yola park edince otobüs güçlükle geçince gecikti. Bunun sorumlusu ben miyim?" diyerek tepki gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER