Lara Çeşme'yi Coşturdu

Cumhuriyetin 90’ncı yılı Çeşme’de görkemli törenlerle kutlandı. Gece geç saatlere kadar süren kutlamalar Mezdeke dansları, Lara konseri ve havai fişek gösterisi ile coşkuya dönüştü.

Lara Çeşme'yi Coşturdu
Cumhuriyetin kuruluşunun 90’ncı yıldönümü turizm cenneti Çeşme’de büyük coşku ile kutlandı. İlçede, Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel, Çeşme Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan, Çeşme Belediye Başkan Vekili Faika Önel, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Muçlu, ve sivil toplum kuruluşları ile korteji oluşturan ve tören alanındaki binlerce Çeşmeli ile turistlerin de katılımıyla tören düzenlendi.

 
Andımız ve 10’ncı Yıl Marşı
 
Sıdıka-Kelami Ertan Lisesi önünde oluşturulan bando ve halk kortejiyle başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile devam etti. Çeşme Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin zeybek gösterisi ile renklenen tören, ilçedeki eğitim kurumlarının düzenlediği “Cumhuriyet” adlı oratoryo ve dans gösterileri ile coşkuya dönüştü. Çeşme Belediyesi’nin akşam düzenlendiği etkinlik ise Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce kişinin bir ağızdan “Andımız” ve “10. Yıl Marşı”nı söylemesiyle başladı. 

 
Havai fişek gösterisi 
 
Mezdeke grubunun muhteşem performansı ile kendilerini dansın ritmine kaptıran binlerce Çeşmeli Lara’nın yüksek ritimli şarkıları ile adeta coştu. Hareketli şarkılarla konsere başlayan ve ritmi hiç düşürmeyen Lara, sesi ile kulaklara, dans şovu ile de gözlere hitap etti. Çeşme semalarını renklendiren havai fişekler geceye ayrı bir coşku katarken, Başkan Vekili Faika Önel, Cumhuriyet’in ‘Türk Kurtuluş Mücadelesi’nin en önemli zaferi ve barışın temeli olduğunu vurguladı, “Tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2013, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER