banner51

Laf Değil Hizmet Yetiştireceğiz

Muhtarlarla buluşma turlarına devam eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 'Söylenenlere değil, işimize bakarız. Bizim laf yetiştirmek değil, hizmet yetiştirmek gibi bir görevimiz var' dedi.

Laf Değil Hizmet Yetiştireceğiz

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hem köyleri hem de kent merkezini karış karış dolaşarak muhtarlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kentin sorunlarını “yerinde tespit etme” yöntemini izleyen Başkan Kocaoğlu, talepleri de mahallelerin en yetkilileri olan muhtarlardan bizzat dinliyor.
Geçtiğimiz haftalarda Karşıyaka, Bayraklı ve Çiğli ile Bornova’nın bazı mahallelerinin muhtarlarıyla toplantı yapan Başkan Kocaoğlu, kahvaltılı buluşma toplantısında bu kez Bornova’nın Tuna, Koşukavak, Birlik, Naldöken, Yunus Emre, Gaziosmanpaşa, Barbaros, Çınar, Mevlana, Rafetpaşa, Yeşilova, Yıldırım Beyazıt ve Ümit mahallelerinin muhtarlarıyla buluştu. İmar, kent dönüşümü, yol, park ve kanal gibi konularının ele alındığı toplantıda muhtarların dile getirdiği tespit ve sorunları dikkatle dinleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tek tek not almayı da ihmal etmedi.
Muhtarlarla buluşma turunu önümüzdeki haftalarda da sürdüreceklerini söyleyen Başkan, “Ekiplerimiz aksaklıklara sıcağı sıcağına müdahale ediyor. Bütünşehir Yasası ile İzmir’in sınırları daha da büyümüş oldu. Bu turdan sonra, yeni bağlanan yerlerde de çalışmaya devam edeceğiz. Hizmet bitecek diye bir şey yok. Bir yeri ne kadar iyileştirir, ne kadar sağlıklı hale getirirsek, o kadar hizmet etmiş olacağız. Seçimlerin öne alınması teşebbüsleriyle seçim havasına da erken girildi. İzmir, seçim sürecine kadar geç girerse o kadar iyi. 1,5 yıllık bir seçim maratonu kente zarar verir” dedi. Başkan Kocaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz söylenenlere değil, işimize bakarız. Bizim laf yetiştirmek değil, hizmet yetiştirmek gibi bir görevimiz var. Seçim sürecinde de çalışmalarımızı tansiyon düşürerek yapacağız.”
 
SINDIR DA KATILDI
 
Toplantıya katılan Bornova Belediye Başkanı Prof.Dr. Kamil Okyay Sındır ise, muhtarların kimi zaman ilçe belediyesine, kimi zaman da Büyükşehir Belediyesi’ne başvurarak sorunlara çözüm aradığını dile getirdi. Sındır, “Yeni koşullarda yeni ihtiyaçlar ortaya çıkacaktır. Bunları da çözmek için gayret göstereceğiz. Sosyal demokrat belediyeler olarak siyasi kaygı olmaksızın halka hizmet için Büyükşehir Belediyemiz’in destekleriyle çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi, iyi ki var” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2012, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER