Laboratuvar Hayali Gerçek Oldu

İzmir’de, hayırsever, Alkim Kimya Grubu Onursal Başkanı Cihat Kora tarafından yaptırılan Gülen Kora Ortaokulu, yeni fen bilimleri laboratuvarına Çiğli ve Bostanlı Rotary kulüplerinin desteğiyle kavuştu.

Laboratuvar Hayali Gerçek Oldu
Gülen Kora Ortaokulu Fen Bilimleri Laboratuvarı’nır hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törene Çiğli Kaymakamı Yusuf Güler, Alkim Kimya Onursal Başkanı Cihat Kora, Alkim Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Özay Kora, Çiğli ve Bostanlı Rotary kulüplerinin başkanları ile üyeleri katıldı. 12 bin liralık destekle okula fen laboratuvarı kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Çiğli Rotary Kulubü Başkanı Ahmet Özken, “Bizim desteğimiz denizde bir damla. Ancak damlalar birleştikçe okyanusları yaratabiliriz. Çocuklarımızın sürekli değişen dünyaya ayak uydurup, bilgiyi güncellemeleri çok önemli. Ancak bu sayede bilim adamları yetiştirebiliriz" dedi.
 
2001 yılında eşi adına yaptırdığı okuldaki laboratuvarın açılışına katılan Cihat Kora da öğrencilerin alkışlarıyla duygusal anlar yaşadı. Kora, "Ortaokulu devlet parasız yatılıda okudum. Üniversitede devlet yurtlarında kaldım. Param olmadığı için 2.5 yıl mecburi hizmet yaptım. Ama iyi ki yapmışım ve iyi ki okumuşum. Ne mutlu şimdi bana 12 okulumda 3 bin 300 torunum var. Bundan daha büyük zenginlik yok. Eğitime yatırım en büyük yatırımdır" dedi.
 
Gülen Kora Ortaokul Müdürü Kubilay Özduran ise "Öğrencilerimize çağdaş bir fen bilgisi laboratuvarı kuracağımıza dair söz verdik. Çocuklarımızın fen bilgisini deneyler yapıp, uygulamalı olarak öğrenecekleri bir laboratuvarın hayalini kurduk. Çocuklarımızla kurduğumuz düşte bizi yalnız bırakmayan Çiğli ve Bostanlı Rotary kulüplerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER