'Kütüphaneler İmparatoriçesi' Kitap Oldu

Karşıyaka Belediyesi, köy ve kırsal bölgelerde açtığı kütüphaneler ile “Kütüphaneler İmparatoriçesi" lakabını alan Rasime Şeyhoğlu’nun yaşamını kitap haline getirdi. Rasime Şeyhoğlu’nun oğlu Recai Şeyhoğlu, desteklerinden dolayı Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür etti.

'Kütüphaneler İmparatoriçesi' Kitap Oldu
 
Köy çocuklarının daha fazla kitap okuması ve ülkesine faydalı bireyler olarak yetişmesini amaçlayan Rasime Şeyhoğlu, oğlu Recai Şeyhoğlu ile tüm hayatını kütüphanelere adadı. Başta Bergama olmak üzere; Dikili, Ayvalık, Bolu, Tokat, Manisa, Balıkesir ve İzmir’in farklı köylerinde onlarca kütüphane oluşturuldu. 2015 Ağustos ayında hayata gözlerini yuman Şeyhoğlu, toplamda 39 kütüphane açarak ’Kütüphaneler İmparatoriçesi’ lakabını aldı. Şeyhoğlu’nun bu çabası, oğlu tarafından kitap haline getirildi. Kitap, Karşıyaka Belediyesi Kültür Yayınları olarak basıldı, ücretsiz dağıtıma geçildi.
 
Oğul Recai Şeyhoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a destekleri nedeniyle teşekkür etti. Başkan Akpınar “Aydınlık ve ülkesine faydalı bireyler yetiştirilmesinde kadınlarımızın çok büyük emeği vardır. Bu yolda, Rasime Şeyhoğlu’nun etkisi küçümsenemez. Kendisi, köy çocuklarının daha çok kitap okuması için uzun yıllar mücadele verdi ve başardı. Bizler de bu onurlu duruşa destek olmak ve geliştirmek sorumluluğuna sahibiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER