Kuşakları Buluşturan Piknik!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençler Yaşlılar Elele Projesi’nin katılımcıları, kendileri için Torbalı Ayrancılar’da düzenlenen piknikte buluştu.

Kuşakları Buluşturan Piknik!

2011-2012 kış döneminin kapanış etkinliği dolayısıyla Suyunbaşı Mesire Alanı’nda bir araya gelen 50 gönüllü yaşlı ile onlara eşlik eden 45 gönüllü genç, doyasıya bir gün yaşadı. Piknikte, projeye destek veren gençler ve yaşlılar, gönüllü çalışmalarıyla birbirlerine sağladıkları katkılardan dolayı sertifikalarını almanın gururunu da yaşadı.
 
Kuşaklar arasındaki dayanışmayı güçlendirmeyi, çeşitli kentlerden İzmir’e okumak için gelen öğrencilerin kenti ve insanlarını tanıma, kültürlerini öğrenme ve kaynaşma süreçlerini hızlandırmayı hedefleyen projede önümüzdeki dönemde yer almak isteyen genç gönüllüler ile yaşam deneyimlerini paylaşmak isteyen büyükler için, proje ofisi yaz boyunca açık olacak. Ekim ayında kaldığı yerden devam edecek olan projeye katılmak isteyenler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 293 35 68 ya da 293 17 37 numaralı telefonuna başvuru yapabilir ya da bağlı bulundukları muhtarlıklara başvurabilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER