banner9

Kursiyerler Sertifakalarını Aldı

İzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) Konak Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile "Mesleğim Var" projesi kapsamında, "Perakende ve Satış Elemanı Kursu" gerçekleştirildi. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere, düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Kursiyerler Sertifakalarını Aldı
Altı ay süren kurs, kişisel bakım, müşteri özellikleri, müşteri memnuniyeti, müşteri iletişimi, satışa hazırlık, iş planı ve ticari belgeler modüllerini içerdi. Toplam 184 saat süren geniş kapsamlı eğitim, Cambridge English Passport Dil Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitimin ardından düzenlenen sertifika törenine Konak Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları Murat Demir, Fevzi Özışık, Kurs Eğitmeni Ece Maşeroğlu, İZİKAD yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Törende bir konuşma yapan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu, dernek olarak kadınlara ve gençlere yönelik çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Çilingiroğlu, "Amacımız, kadınlarımızın iş ve sosyal yaşamda saygın bir yer edinmeleri ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleridir. Bunun için mesleki kurslar, girişimciliğe yönelik projeler, kişisel gelişim eğitimleri gibi çok sayıda proje yürütüyoruz. Bunlardan biri de eğitimli satış elemanı yetiştirmek için açtığımız bu kurs" dedi.
 
İZİKAD’ın önderliğinde düzenlenen satış elemanı kursuna meslek sahibi olmayan kadın ve erkeklerin yanında, çalışan ama yeterlilik belgesi olmayanların da katıldığını belirten Çilingiroğlu, "İş Güvenliği Yasası 2015 yılından itibaren çalışanların yaptıkları işle ilgili yeterlilik belgesine sahip olma zorunluluğu da getirdiği için kursa katılanlar ve çalışanlarını bu eğitimden faydalandıran işyerleri büyük avantaj sağlamış oldu" diye konuştu. Konak Halk Eğitim Merkezi’ne ve eğitmen Ece Maşeroğlu’na teşekkür eden Candan Çilingiroğlu, tüm kursiyerleri de tebrik etti.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER