Kurbanlık Satışları Tat Vermiyor

İzmir’in Bornova ilçesinde yer alan Işıkkent Kurbanlık Hayvan Pazarı’ndaki çadırlarda hayvanlarını satmak isteyenler satışlardan ve şartlardan memnun olmadıklarını belirttiler.

Kurbanlık Satışları Tat Vermiyor

 

Bu bayram işlerin yolunda gitmediğini, yetkililerin çadır kuran hayvancılarla yeterince ilgilenmediğini ve temel ihtiyaçlarını gidermekte sıkıntı çektiklerini söyleyen hayvancılar bayrama günler kala satışların artmasını umduklarını açıkladılar.

Hayvan Pazarı’nda çadırlarda yaşayan satıcılar, öncelikle barınma sorununu dile getirip, kapalı bir alanda konaklamak istediklerini talep ettiler. Gece soğuyan hava ile birlikte dışarıda ya da çadırda konaklamak istemediklerini söyleyen hayvancılar diğer zorluklara da değindiler. Hayvanların pazara getirilmeden önce denetlenmesi gerektiğini, kurban olmaya elverişli olmayan gebe veya yavru hayvanların kontrol edilmediğini, satıcıların bunun farkında olmadan müşteriye satarken halka yanlış hizmet vermek istemediklerine değindiler.

Aynı Pazar yerinde satmak için aldığı koyunların birçoğu gebe çıkan Mehmet Şerif İncu’nun mağdurluğunu örnek veren hayvancılar, gerekli mekanizmaların özellikle de Tarım Bakanlığı’nın bir kontrol mekanizması geliştirip hayvanların denetlenmesi gerektiğini vurguladılar.

Bunun yanında satışların yolunda gitmediğini ve birçok satıcının zarar ederek memleketine döneceklerini ifade eden hayvancılar bayrama sayılı günler kala işlerinin düzelmesini umduklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2013, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER