Kurban Bayramına Hazır!

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçedeki satış ve kesim alanları ile ilgili hazırlıklarını tamamlayan Karşıyaka Belediyesi, oluşturulan özel ekipler sayesinde hem vatandaşların huzurunu sağlayacak hem de kurbanlıkların hijyenik ortamlarda satılması ve kesilmesi için çalışma yapacak.

Kurban Bayramı’nda vatandaşların konforu ve kurbanlıkların sağlıklı ortamlarda kesiminin sağlanması için çalışma başlatan Karşıyaka Belediyesi, farklı birimlerden çalışanların yer aldığı özel ekipler kurdu. Örnekköy’de bulunan Kurban Satış ve Kesim Yeri’nde hijyenik bir ortam oluşturulması sağlandı ve kurbanlık hayvanların eziyet görmeden kesilmesi için önlemler alındı. Hayvanların araçlardan indirilme ve bindirilme rampaları, atıkların bertaraf edilmesi ve temizlik, hayvan sahiplerinin bekleme ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerler de dahil tüm ayrıntıları düşünen belediye ekipleri, gerekli altyapıları oluşturdu. İlçe Kurban Komisyonu da kente gelen hayvanların sağlık kontrollerini sağlamak için özel ekipler kurdu. 
 
ORTAK ÇALIŞMA
 
Karşıyaka Belediyesi bünyesinde Kurban Bayramı’nın sorunsuz geçmesi için oluşturulan çalışma grupları için Veteriner İşleri, Temizlik İşleri, Zabıta, Çevre Koruma ve Kontrol ile Fen İşleri müdürlükleri işbirliği yaptı. Zabıta Müdürlüğü, kaçak hayvan satışları ve uygun olmayan yerlerde kurban kesimlerini önleyebilmek için çalışma programı hazırlarken, Veteriner İşleri Müdürlüğü kesim ve satış yerlerini denetim altına aldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü de hayvan kesim ve satış yerlerinde hijyen kurallarına uygun çalışılması ve temizliği için özel ekipler kurdu. Ayrıca, Kurban Bayramı öncesi camilerin bahçeleri ve çevreleri özel olarak temizlenmek üzere programa alındı. Çevre Müdürlüğü ekipleri ise kurban kesim ve satış yerlerinin ilaçlamalarını yapmaya başladı. Karşıyaka sınırları içinde kalan mezarlıkların çevreleri de temizlenerek bakımdan geçirildi. 
 
“BAYRAM BOYUNCA GÖREVDEYİZ”
 
Karşıyakalıların Kurban Bayramı’nı en huzurlu şekilde geçirebilmesi için her türlü önlemi aldıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Belediye ekiplerimiz halkımızın huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için özel önlemler aldı. Ekiplerimiz Kurban Bayramı sonuna kadar da çalışmalarını aralıksız olarak devam ettirecek. Vatandaşlarımızın huzuru ve hijyen için gerekli şartları sağladık. Karşıyakalılar, yaşanan en ufak bir sıkıntıda da belediyemizin 444 1 575 numaralı Çağrı Merkezini arayabilirler” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER