Kumsalda Uçurtma Şöleni

İzmir’in Menderes Belediyesi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ü uçurtma şenilği ile kutladı. Menderes Belediye Başkanı AK Partili Bülent Soylu, "İşçimiz ve memurumuzla alanlarda değil ama sahilde bayramı kutluyoruz" dedi.

Kumsalda Uçurtma Şöleni
 
İzmir’in Menderes İlçesi’nde gökyüzünü uçurtmalar kapladı. Menderes Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde 3 bin 500 çocuğa üzerinde Türk bayrağı olan uçurtmalar dağıtıldı. Denizin kenarında beyaz kumlar üzerinde uçurulan renkli uçurtmalar görsel şölen yaşattı. Özdere Gençlik Parkı’nda düzenlenen şenlikte çocukların yanısıra büyükler hatta turistler de uçurtmaya ilgi gösterdi. Gümüldür Mandalina Festivali’nin maskotu Mandi, çocukları eğlendirdi, Özdere Oğan Timinci İlkokulu Ritim Grubu ve Menderes Belediyesi Jimnastik Grubu’nun gösterileri beğenildi.
 
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "İşçimiz ve memurumuzla alanlarda değil ama sahilde bayramı kutluyoruz. Menderes halkının turistin ilgisi çok büyük. Ay yıldızlı uçurtmalarımızla gökyüzüne adeta resim çizdik" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2016, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER