Kültürpark'ta Turnuva Heyecanı

İzmir’de, Necimoğlu Şirketler Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen Kültürpark Haftasonu Tenisi Turnuvası yapılan final maçlarının ardından son buldu.

Kültürpark'ta Turnuva Heyecanı
 
Veteranlarda hafta sonu formatında Türkiye’de ikinci olma özelliğine sahip turnuvada 8 kategoride 84 oyuncu mücadele etti. Toplam dört kortta, Türkiye Tenis Federasyonu hakemlerinin gözetiminde geçilen turnuvaya İzmir’in yanı sıra Kütahya, Manisa, Balıkesir ve Adana’nın da aralarında yer aldığı şehirlerden sporcular katıldı. 40 + kategorisinde İzmirli tenisçi Özgür Doğu Akça ile yaptığı final maçının ardından ikinciliği elde eden ve aynı zamanda turnuvanın isim sponsoru olan Bülent Necimoğlu, çekişmeli geçen maçlar sonunda kazananın dostluk olduğunu söyledi. Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimi için sporun her alanında desteklenmesi gerektiğini ifade eden Necimoğlu, Kültürpark Tenis Kulübü gibi Türkiye tarihine geçmiş kulüplerin ayakta durabilmesi için ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.
 
Son gün yapılan final müsabakalarının ardından kazananlara kupalarını takdim eden Kültürpark Tenis Kulübü Başkanı Server Uyaroğlu, veteran tenisçilerin turnuvanın özelliği gereği az zamanda çok fazla müsabaka yapma şansı bulduğunu söyledi. Turnuvanın, katılımcılar için iyi bir deneyim olduğunu vurgulayan Uyaroğlu, "Kulüp olarak veteran sporcularımızı genç arkadaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Hedefimiz genç yaşlı demeden İzmir’de tenise gönül vermiş sporcuları aynı çatı altında toplamak. Bunun için hem tesis hem de anlayış olarak yenileniyoruz. Turnuvamızda ter döken tüm tenisçilere, sponsorlarımız Necimoğlu Şirketler Grubu ile Özel Boğaziçi Eğitim Kurumları’na teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER