'Küçükpark'ı Şanzelize Gibi Yapacağım'

AK Parti Bornova Belediye Başkan Adayı İlhan Kaya, üzerinden korku siyaseti yapılan Küçükpark’la ilgili tartışmalara son noktayı koydu. “Esnafımız da, gençlerimiz de, sakinlerimiz de huzurlu olsun” diyen Kaya, “Küçükpark’ı Şanzelize gibi yapacağım” dedi.

'Küçükpark'ı Şanzelize Gibi Yapacağım'
Bornova’nın metrekareye düşen insan sayısı yönünden en yoğun yeri olan Küçükpark’a ilişkin her kesimin taleplerini aldıklarını belirten AK Parti Bornova adayı İlhan Kaya,  hiçbir kesimi mağdur etmeyeceklerini söyledi. Siyasi arenada kendileriyle mücadele edemeyen bazı partilerin Küçükpark üzerinde korku siyaseti güttüğünü vurgulayan Kaya, “Oradaki esnafımızı, gençlerimizi AK Parti gelecek işyerlerinizi kapatacak gibi söylemlerle korkutmaya çalışıyorlar. Böyle bir şey olur mu? Biz ekmekle oynamaya gelmiyoruz. Allah bize ‘ah’ bir başkan olmayı nasip etmesin. Biz siyasi anlayışımızı ortaya koyduk. Rüştümüzü 30 yaşında milletvekili olduğumuz zaman ispat ettik. Biz her kesime kulak vermeden, dinlemeden bir işe girişmeyiz” diye konuştu. 
 
ŞANZELİZE GİBİ OLACAK
 
Küçükpark’ta yaşanan güvenlik ve otopark sorununun herkesçe bilindiğini dile getiren İlhan Kaya, “Biz boş umut vermeyiz, vermedik. Doğma büyüme Bornovalı’yım. Bu sorunları biz çözeriz diyorsak, çözeriz” dedi.  Bölgede çok yüksek hava parası ödeyerek mekan işleten esnafı mağdur etmeden, üniversite gençliğinin huzurlu zaman geçireceği, sakinlerinin de güvenlik endişesi taşımayacağı, sıkıntı yaşamayacağı ortamı sağlayacaklarını anlatan Kaya şöyle konuştu:
 
“Küçükpark Paris’in ünlü caddesi Şanzelize Bulvarı (Champs-Élysées) gibi olacak. Bunlar boş vaatle olmaz. Korku siyaseti ile olmaz. İcraatle olur.  İşte görüyorsunuz. Geçtiğimiz ay eline pompalı tüfek alan bir kişi Küçükpark’ta insanların yüreğini ağzına getirdi. Benzer olaylar daha öncede yaşandı. Otopark sıkıntısını artık Bornovalı değil, tüm İzmir biliyor. 10 yıldır bu sıkıntıyı çözemeyenlerin tek argümanı kaldı. O da oradaki esnafımızı, gençlerimizi korkutmak. Küçükpark’a müdahil her kesim huzurlu olsun. Herkesin ekmeğinin, herkesin yaşam tarzının güvencesi biziz. Gelip oturup, konuşup hep birlikte Küçükpark’ı Şanzelize yapacağız.”
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER