banner51

Küçükçiğli'ye Büyük Hizmet

Uzun yıllardır alt yapısı ve yolu olmaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan Küçükçiğli Mahallesi’nin sorunu Çiğli Belediyesi’nin sokakta istinat duvarı yapması ile çözülüyor. Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak duvarın biran önce tamamlanması için çalışmaları sık sık yerinde denetliyo

Küçükçiğli'ye Büyük Hizmet
Çiğli Belediyesi tarafından Küçükçiğli Mahallesi 8785/3 sokakta istinat duvarı yapımına başladı. Sokakta ikamet eden vatandaşların yıllardır beklediği çözüm Çiğli Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. İstinat duvarının olmaması nedeniyle yolu olmayan, ulaşımın sağlanamadığı ve alt yapısı bulunmayan sokağın sorunu belediyenin çalışmaları tamamlamasıyla tamamen çözülüyor.
 
ÇALIŞMALAR İKİ AY İÇİNDE TAMAMLANACAK
 
Geçtiğimiz günlerde başlayan çalışmaların hızlı çalışma temposuyla iki ay içinde tamamlanması planlanıyor. 164 metre uzunluğunda ve 13,5 metre yüksekliğinde olacak istinat duvarının 50 metrelik kısmının temeli atıldı. Mahalle sakinleri için büyük önem taşıyan istinat duvarının proje bedeli ise 679 bin lira.
 
BAŞKAN SOLAK ÇALIŞMALARI SIK SIK DENETLİYOR
 
Fen işleri ekiplerince yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Solak, duvarı çok kısa sürede tamamlamak istediklerini söyledi. İstinat duvarının mahalle sakinleri için büyük taşıdığını belirten Başkan Solak, “Kanalizasyonu olmayan, su sorunu yaşayan, yol olmadığı için ulaşımın sağlanamadığı sokağın sorununu çözüyoruz. Vatandaşımız halkı olarak alt yapı talebinde bulunuyorlardı. Ancak yol olmadığı için alt yapısı yapılamıyordu. İstinat duvarının yapılmasıyla önce yol yapılacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından da alt yapısı yapılacak. Yıllardır süregelen sorun çözümlenmiş olacak. İhale süresi aralık ayında sona eriyor; ancak biz çalışmaları iki ay gibi bir sürede tamamlamak için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Vatandaşımız biran önce rahatlasın istiyoruz” diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2013, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER