banner51

Küçük Melis'e Amerika'dan İlik

İzmir'de yaşayan lösemi hastası 7 yaşındaki Melis Akbaş'a uygun ilik bulma çalışmaları olumlu sonuç verdi. İstanbul Üniversitesi Doku Bilgi Bankası Sorumlusu Doktor Fatma Oğuz, Melis için uygun iliğin ABD’de bulunduğunu açıkladı.

Küçük Melis'e Amerika'dan İlik
İzmir’de yaşayan, Sevil-Bahadır Akbaş’ın kızları 7 yaşındaki Melis’e, 4.5 yaşındayken lösemi teşhisi konuldu. 2,5 yıl süren tedavinin ardından hastalığı nüks eden küçük Melis için sosyal medyada seferberlik ilan edildi. Melis için Dünya Kemik İliği Bankası'ndan ilik aranırken, Türkiye'de de birçok bağış yapıldı. 
 
"NE OLUR DUA EDİN"
 
Daha önce bulunan donorün bilgilerinin açıklanmasıyla listeden düştüğü gerekçesiyle nereden ve kime ait olduğu gibi bilgiler paylaşılmayacağını aktaran Melis’in yakınları sadece herkesten dua etmelerini beklediklerini söyledi.
 
HABERİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE VERDİ
 
Heyecandan tansiyonu çıkan anne Sevil Akbaş, mutlu haberi hürriyet.com.tr'ye gözyaşları içinde verdi. Anne Akbaş, “Daha önce Almanya’dan bulunan bağışçının bilgileri paylaşıldığı gerekçesiyle düşmüştü. Ne olur bu kez herkesten rica ediyorum. Çok yüksek ihtimali olan bir duyumu aldık. Sadece dua edin. Herkesin duasını bekliyoruz. Şu an o kadar stres yaptım ki tansiyonum çıktı. Kuvvetli bir ihtimal olduğu duyumunu aldık. Ne olur herkes sadece dua etsin” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER