Küçük Kulüp'te Cumhuriyet Coşkusu

Geçmişten günümüze İzmir cemiyet hayatına öncülük eden Küçük Kulüp’te Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’nci yılı onuruna bir davet düzenlendi.

Küçük Kulüp'te Cumhuriyet Coşkusu
Kent Hastanesi’nin katkılarıyla düzenlenen geceye Küçük Kulüp üyelerinin yanı sıra, Kent Sağlık Grubu Genel Müdürü Dr. Ruşen Yıldırım, Kent hastanesi doktorları, İzmir Fransa Fahri Konsolusu Zeliha Toprak, Fransız Kültür Merkezi Müdürü Caroline David katıldı.
 
Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik Cumhuriyet Balosunun açılış konuşmasında gecenin gerçekleşmesinde emekleri olan Yönetim Kurulu ve Sosyal Komite Üyelerine, Kent Hastanesi ailesine teşekkür etti. Sarıgedik, “Türkiye Cumhuriyeti Ulu Önderimizin temel hedefleriyle sağlam temeller üstüne kurulmuştur. Bizlere ve gelecek nesillere düşmekte olan en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup kollamak, iç ve dış tehlikelere karşı duyarlı olmaktır" dedi.
 
Kent Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Alp Demireller ise yaptığı konuşmasında cumhuriyet ilkelerinden ödün verilmemesi gerektiğini belirterek. “Cumhuriyetin ilkeleri notalar gibidir. Notaları değiştirmeye kalkarsanız ahenk bozulur" dedi.
 
Baloya katılan konuklar gecenin sürprizi olan Cumhuriyet Bandosu eşliğinde marşlar söyledi. Atatürk’ün sevdiği şarkılar, tangolarla renklenen gecede konuklar unutulmaz bir cumhuriyet gecesi yaşadı. Gecenin finalinde pasta Küçük Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Başkan Vekilleri Arda Yağcı, Ahmet Aslaner, Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, Fransız Kültür Merkezi Müdürü Caroline David, Kent Hastanesi Doktoru Demet Karadenizli ile birlikte coşku ile kesildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER