Küçük Dokunuşlarla Hayatları Değişti

Bayraklı Belediyesi, Yamanlar Mahallesi’nde içinde oturulmayacak kadar kötü durumda olan Kılıç ailesinin evini, küçük dokunuşlarla bambaşka bir görüntüye kavuşturdu.

Belediye ekipleri, Yamanlar Mahallesi’nde 6 ve 11 yaşında iki erkek çocuğu ile birlikte yaşayan İsmigül Kılıç’ın evini adeta baştan yarattı. Oldukça sağlıksız bir ortamda yaşayan ailenin çağrısına kayıtsız kalmayan ekipler, ilk olarak aileye erzak, yakacak, giyim ve nakdi yardımda bulundu. Çocuklara kırtasiye desteği verildi, oyuncak hediye edildi. Oturacak kanepe, buzdolabı, çamaşır makinesi bulunmayan ev, belediyenin eşya bankasından gelen eşyalarla baştan aşağı donatıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri evde badana boya işlemi gerçekleştirdi. Akan çatı onarıldı. Böylece aileye yeni bir yaşam alanı yaratıldı.
 
Bayraklı Belediyesinin yaptığı yardımları asla unutmayacağını söyleyen anne İsmigül Kılıç “Uzun süredir eşimden ayrıyım. Çocuklarıma bakmak zorunda olduğum için işe gidemiyorum. Evin ihtiyaçlarını, çocukların okul masraflarını ve diğer giderlerimi karşılayamadım. Evimin durumu oldukça kötü ve kullanılmaz haldeydi. Evde ihtiyaçlarımı karşılayacak eşyam yoktu. Kendim için değil ama çocuklarım için çok üzülüyordum. Bayraklı Belediyesi her türlü ihtiyacımı giderdi. Evimin tüm bakımını gerçekleştirdiler. Adeta yeniden doğduk" dedi.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ilçelerinde çok sayıda yardıma muhtaç vatandaşın yaşadığını belirterek, "Elimizden geldiğince vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz bu anlamda oldukça titiz çalışıyor. Kılıç ailesinin yaşadığı alan oldukça sağlıksız idi. Yaşam alanlarını yeniledik. İmkanlar dahilinde onlara destek olduk. Onların yüzlerinin gülmesi bizi mutlu ediyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER