Küçük Cevdet Bulundu!

İzmir'in Karaburun İlçesi'nde birlikte oynadığı köpeğinin peşine takılıp dağlık alanda kaybolan 6 yaşındaki Cevdet Kuş, bir ilçeyi seferber etti. Jandarma ve AFAD ekiplerine, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile ilçe halkı da arama çalışmalarına yardım etti. 21 saat havadan ve karadan süren çalışmalar sonrasında Cevdet Kuş, kaybolduğu alandan 5 kilometre uzaklıktaki Sazko bölgesinde bulundu. Olay yerinde bekletilen ambulanstaki ilk kontrollerde Cevdet'in sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi.

Küçük Cevdet Bulundu!
Karaburun Boyalıbağ bölgesinde, annesi Hülya Kuş, babası İsmail Kuş ve kardeşiyle birlikte oturan 6 yaşındaki Cevdet Kuş, dün saat 14.00 sıralarında bahçedeki köpeğini görünce pencereden atlayıp dışarı çıktı. Annesi, Cevdet'i en son o anda gördü. Bir süre sonra Cevdet'i, köpeğiyle oynadığı alanda göremeyen anne Hülya Kuş, önce eşinden ardından da komşularından yardım istedi. Ancak evin çevresinde yapılan aramalardan bir sonuç alınamayanca, jandarmadan yardım istedi.
 
 
İLÇE HALKI SEFERBER OLDU
 
Jandarma ekipleri ile AFAD arama kurtarma birimi, dün akşam saatlerinden itibaren arama çalışması başlattı. Bölgenin konumundan dolayı ikiye ayrılan ekipler, hem deniz kenarında hem de dağlık alanda gece boyunca arama çalışmalarını sürdürdü. 
 
Bu çalışmalar için, Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile ilçe halkı da seferber oldu. Arama ekiplerine, belediye araçlarıyla bölgeye götürülen vatandaşlar da yardım etti. Ancak gece boyu süren aramalardan bir sonuç alınamadı. 
 
Bugün havanın aydınlanmasıyla birlikte, Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan havalanan arama kurtarma helikopteri de çalışmalara dahil oldu. Helikopterin havadan sürdürdüğü arazi taraması sırasında küçük Cevdet'in, Sazko bölgesindeki dağlık alanda çalıların arasında gizlendiği fark edildi. Hemen bağlantıya geçilen jandarma ve AFAD ekipleri, bölgeye kaydırıldı. 
 
Saat 11.00'de Cevdet Kuş, çalıların arasında, kaybolduğu alandan 5 kilometre uzaklıkta bulundu. Ekiplerin kucağına alıp sakinleştirmeye çalıştığı Cevdet, bir süre gözyaşı döktü. Çok korktuğu gözlenen Cevdet Kuş, ekiplerin su verip oyalamasıyla sakinleştirildikten sonra ambulansın beklediği alana getirildi. 
 
 
OĞLUNA SARILIP AĞLADI
 
Cevdet Kuş'un sağ olarak bulunması, hem ilçe halkını hem de arama kurtarma çalışmalarına katılan jandarma ile AFAD ekiplerina de rahat bir nefes aldırdı. Olay yeri yakınlarında bekletilen ambulansta ilk kontrolleri yapılan Cevdet Kuş'un sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. 
 
Bu sırada ambulansa binen baba İsmail Kuş ise "Oğlum sen nerelerdeydin? Bizi çok üzdün" diye gözyaşı döktü. 
 
Bu sırada oğlunu başka bir alanda arayan anne Hülya Kuş ise oğlunun köpeğin peşine takılıp gittiğini, daha önce de bir kez böyle kaybolduğunu, çok korktuklarını ama bulunmasından mutlu olduklarını söyledi. 
 
Küçük çocuğun daha önce geçirdiği bir hastalık nedeniyle konuşma güçlüğü çektiği öğrenildi. 
 
Arama çalışmalarına destek veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Cevdet'in bulunması için arama çalışmalarına katıldıklarını ancak bulunduğunu öğrendikten sonra büyük sevinç yaşadıklarını anlattı.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER