'Koyun' Tartışması Büyüyor

AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık'ın 'koyun' fotoğrafına CHP'li Milletvekili Mustafa Moroğlu ve MHP'li Ahmet Kenan Tanrıkulu sert tepki gösterdi. Moroğlu, ''Aşlık milleti koyun gibi görüyor'' derken; Tanrıkulu, ''Fotoğrafa anlam veremedim ama altındaki yazıyı 'manidar' buldum'' diye konuştu.

'Koyun' Tartışması Büyüyor
Gökdeniz ENGİN/BENTV
 
Cumhuriyet Halk partisi İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu ve Milliyetçi Hareket partisi İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, gündemdeki gelişmeleri Ben TV'ye değerlendirdi.
 
 
Moroğlu, AK parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık'ın sosyal medya hesabından koyun fotoğrafını paylaşmasını ''Sayın Aşlık halkı koyun gibi görüyor. Son dönemde parti içinde çıkan çatlak sesler nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen milletvekillerine karşı uyarı niteliğinde bir paylaşım olabilir. Biyat edin koyun gibi olun çatlak ses çıkarmayın anlamı taşıyabilir'' dedi.
 
Böyle bir paylaşımı iktidarın gücünü arkasına alarak yapabildiğini ve AK partili vekillerin şımarıklıklarının arttığını belirten CHP'li vekil Moroğlu,''İktidar gücü, denetlenmeyen güç, malesef bunları bu hale getirdi. Bu hem kendi partisinin vekillerine hemde millete halka yapılmış büyük bir saygısızlıktır'' diye konuştu.
 
KÖY TARTIŞMASI KABAK TADI VERDİ
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'İzmir köy görünümünden kurtulmalı' sözlerini de değerlendiren Moroğlu,''Köy meselesi artık kabak tadı verdi. Yol yapmakla otoyol yapmakla otoban yapmakla hizmet yapılmaz. Zaten tek yaptıkları bu. İzmir'e 21 milyar yatırım yaptık diyorlar sonrada İzmir'e köy diyorlar malesef kendileri ile çelişiyorlar. İzmir'e 21 milyar yatırımı yerel yönetim yaptı. Hükümet değil'' dedi.

SAVCININ POLİSİN GÖREVİNİ ENGELLİYORSA TELEVİZYON KANALINA MÜDAHALE EDER

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir televizyonun temsilcisini arayıp, Abdullah Gül'ün, Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Devlet Bahçeli'nin haberlerini az yayınlayın şeklinde ki ses kaydınıda değerlendiren Moroğlu, ''Başbakan bu ülkede Bakan'a Savcı,polis görevini yapmasın diye talimat veriyor. Bir televizyon kanalını aramış talimat vermiş herhalde buna çok şaşırmamak lazım. Artık mızrak çuvala sığmıyor'' diye konuştu. 
 
ADAYLARI AÇIKLAMAYACAK
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyareti ile ilgili Vekil Moroğlu, ''Sayın Genel Başkanımızın rutin parti ziyaretidir. Kamuoyunda yansıtıldığı gibi herhangi bir ilçenin adayını açıklamak üzere İzmir'e gelmiyor. Aday belirleme süreci ile ilgili 5 Genel Başkan Yardımcımız görevli onlar çalışmalarını sürdürüyor. Zaten kararı parti meclisimiz verecek. açıklamayı da parti sözcümüz yapacak. Sayın genel başkanımız adaylara ilişkin bir açıklamada bulunmayacak'' dedi. Moroğlu, ''Sayın genel başkanımızın İzmir Ticaret odasına daha önceden verdiği sözüde yerine getirmek adına bu ziyaret gerçekleşecek'' diye konuştu.
 
Milliyetçi Hareket partisi İzmir milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ak parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık'ın sosyal medyadan paylaştığı koyun fotoğrafına anlam veremediğini ancak altındaki yazıyı ''manidar'' bulduğunu ifade etti. Tanrıkulu,''Anadolu'da bir tabir vardır koyun gözlü derler ancak görebildiğini idrak eder. Herhalde sayın Aşlık, insanları bu kategoriye koydu. Koyunun bir kaç fonksiyonu vardır etinden sütünden yününden yararlanırsın sonunda da ölüme gider sanırım Aşlık böyle bir mesaj vermek istemiş olabilir'' dedi. 
 
GERÇEK KÖYLERE GİTSİN MAHÇUP OLSUN
 
Köy tartışmalarınada değinen Tanrıkulu,''11-12 yıldır iktidar olan bir partinin mensubunun kendi partisi hükümette iken böyle bir yaklaşımda bulunması ilginç. Hükümet bu kadar yılda İzmir'e hiç bir yatırım yapmamıştır. 57. Hükümet zamanında planlanan projelerin üzerine yeni bir proje konulmamıştır. Sayın Arınç, bölgecilik ayrımı yapmıştır. Arınç, sadece İzmir'in içinde dolaşmasın Küçük Menderes havzasına Bakırçay havzasında ki köylere baksın yolların halini görsün mahçup olsun'' diye konuştu.
 
BAŞBAKAN BAHÇELİ'DEN ÇOK KORKUYOR
 
Başbakan'ın sansür talimatını değerlendiren Tanrıkulu, ''Başbakan, Sayın Devlet Bahçeli'den o kadar çok korkuyor ki alt yazıya bile tahammül edemiyor. Zaten Milliyetçi Hareket Partisi'nin basında az yer almasının talimatlarını da kimin verdiği ortaya çıktı. Basın üzerinde uygulanan sansürün son bulması gerekli ancak Sayın Başbakan; basını, emekçileri çıkardığı yasalarla o kadar çok korkuttu ve sindirdi ki Türkiye'de basın görevini yapamaz duruma düştü'' dedi. 
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER